na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Kryterium po Gdańsku i trochę za, 21 października 2009Po pracy aby odreagować to najlepiej wybrać się na rower. Postanowiłem więc zorganizować takie małe kryterium po Gdańsku z małym skokiem w bok na sopockie molo.
Na miejsce zbiórki stawił się Piotr. Po 5 minutach czekania ruszyliśmy Ogarną w kierunku ścieżki rowerowej na Stogi , którą to dotarliśmy do Przeróbki. Tam skręciliśmy w lewo w dziurawą ul.Sucharskiego w kierunku Wisłoujścia. Twierdza niestety zamknięta, więc oglądanie tylko z zewnątrz. Parę fotek i ruszamy w kierunku przeprawy promowej na Nowy Port. Czas oczekiwania na przeprawę wykorzystaliśmy na odpoczynek. Po przeprawie ulicami a w zasadzie chodnikami Nowego Portu udajemy się w kierunku latarni i bazy promowej PŻB. Spędzamy tu ok. 20 minut , pstrykając znowu parę fotek. Prom czekający na rejs do Szwecji stanowił największą atrakcję tej wycieczki.
Z Nowego Portu ul. Przemysłową mijając nieczynną stację kolejki SKM Gdańsk Brzeźno pedałujemy w kierunku Parku Brzeźnieńskiego , a następnie nadmorską trasą rowerową do Sopotu. Po drodze zatrzymujemy się jeszcze na molo w Brzeźnie , pstrykamy fotki i oglądamy szkody powstałe po ostatniej wichurze. Największą ze szkód był zerwany dach domu w Jelitkowie.
Sopockie molo oglądamy już o zmroku. Także zostało mocno nadwątlone przez sztorm. Jego bocznej ostrogi praktycznie nie ma zostały tylko kikuty.
Powracamy już z zapolonymi lampkami do Jelitkowa , gdzie odbijamy w prawo na scieżkę rowerową przy ul. Pomorskiej , którą to przez Żabiankę jedziemy do Oliwskiej Katedry. Odpoczywamy tam 15 minut , podziwijąc jej podświetlaną fasadę ( piękny widok ). Z Oliwy ścieżką wzdłuż Grunwaldzkiej przez Wrzeszcz wracamy do Centrum gdzie się żegnamy.
Z powrotem na Chełm wysżło mi 48km.
Trasa :
Główne Miasto - Długie Ogrody - Przeróbka - Wisłoujście - prom -Nowy Port - park brzeźnieński - molo w Brzeźnie -Jelitkowo - molo w Sopocie -Jelitkowo - Żabianka - Oliwa - Wrzeszcz - dworzec główny PKP - Główne Miasto


Dodane 22 października 2009, 11:53 przez WOJT

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika WOJT


WOJT, 22 października 2009, 20:51
Kolejne fotki powinny pojawić się w krótce jeżeli uda mi się je obrobić
mit, 23 października 2009, 0:03
Tym razem relacja z sopockiego skoku w bok zawiera fotki w zupełnie innych proporcjach osobowych. Tak trzymać przy dorzucaniu kolejnych :-)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3405
Tematy/posty: 5263 / 33310
Relacje/zdjęcia: 3179 / 199711

Godzina: 11:58:29

W tej chwili online

  • + Gość (6)