na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Finał WOŚP, 13 stycznia 2008Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz czwarty zagrała w wybranych schroniskach PTTK, tym razem już w jedenastu: na Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.

Sobota 13 br, godzina 5 rano ekipa trójmiejska wyrusza na kwestę. Mały wyścig z czasem i uff jesteśmy w pociągu IC do Krakowa. Sielanka trwała do momentu kiedy Kuba Terakowski(Koordynator WOŚP), ogłosił że nad Morskim Okiem leje deszcz, a ludzie masowo odwołują rezerwacje. Zaczęłyśmy wielkie przepakowywanie plecaka (zapełnionego po brzegi gadżetami na licytację) i tym samym połowa podarunków z Trójmiasta powędrowała na licytacje krakowskie. Wieczorem po dotarciu do Zakopanego wdrapałyśmy się resztkami sił nad Morskie Oko, biorąc pod uwagę noc, cholernie śliską nawierzchnię oraz silny wiatr, Madzik mówię Ci, jesteśmy the beściary! :)

Sprzedaż gadżetów ruszyła pełną parą w niedzielny poranek. Do Schroniska przywędrowało mnóstwo wspaniałych ludzi, którym dziękujemy za wspólną zabawę oraz wsparcie Wielkiej Orkiestry. Tak jak obiecaliśmy fotki zostały umieszczone na portalu rwm!

Nad Morskim Okiem kwestowały 4 osoby: Madzia Zielony, Ania Jaglińska, Marek Waszczewski i ja. Otrzymaliśmy silne wsparcie gospodarzy schroniska oraz samego Koordynatora Kuby, odwiedziło nas także TVN24, zapraszamy do wyszukiwania nas w archiwach :D

Pod koniec dnia Madzik wraca do Gdańska, natomiast ja zabieram się z organizatorem oraz chłopakami kwestującymi na Hali Gąsienicowej(Tomasz Kochmański, Grzegorz Kochmański) i ruszamy przywitać, na Kudłacze, Marsz dla Orkiestry.
Na miejscu sztab oficjalnie przelicza pieniądze. Wstępne wyniki informują, iż Wolontariusze Czwartego Karpackiego Finału WOŚP zebrali prawie 30.000 zł.!!!

Więcej informacji na stronihttp://www.orkiestra.wierch.pl/

Poniedziałek minął leniwie, z Kudłaczy przyjechałam do Krakowa, aby we mgle podziwiać urokliwe uliczki. Autochtonowi dziękuję za opowiastki i spacer po Starym Mieście. Oby takich więcej!

Dorota Kalinowska


Dodane 15 stycznia 2008, 13:58 przez Kalinosia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Kalinosia


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 05:29:45

W tej chwili online

  • + Gość (34)