na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » DOLINAMI ŁEBY I REDY vol. II, 2 maja 2014

Lębork - Wejherowo czerwony szlak rowerowy - ślad dodał Mxer

Wbrew niezbyt pozytywnym prognozom pogody dzień okazał się piękny i słoneczny w sam raz na wycieczkę rowerową, jedynie małym utrudnieniem w pedałowaniu był wiatr który nie rozstawał się z nami przez cały czas.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wyruszyliśmy z Lęborka przed południem. Na początku drobne zakupy, pierwsze naprawy rowerów i w drogę.
Pierwszymi atrakcjami wycieczki były neogotyckie i neomanierystyczne kamieniczki na lęborskiej starówce. Jednak szybko skierowaliśmy się w stronę Parku Chrobrego, gdzie mogliśmy podziwiać czołg IS-2 oraz kamienne kręgi. Po uwiecznieniu okolicy na zdjęciach oraz szybkim kursie karate zademonstrowanym przez mieszkańców Lęborka udaliśmy się na Górę Parkową zobaczyć wieżę ciśnień. Dalej pojechaliśmy już szlakiem do Łużyc gdzie zakupiliśmy prowiant na zaplanowane ognisko. W dalszą drogę
wyruszyliśmy w rewelacyjnych nastrojach. Nie straszny był nawet wiatr, który utrudniał nam jazdę.
Kolejnym przystankiem na trasie było miejsce pamięci pomordowanych więźniów obozów koncentracyjnych, gdzie zaatakowały nas mrówki. Następnie udaliśmy się w stronę wieży widokowej. Mimo zadanego sobie trudu nie dane było nam podziwianie panoramy okolicy, ponieważ wieża była pozbawiona drabiny. Z lekkim niedosytem ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejny postój zrobiliśmy w mało popularnym parku w Bożympolu, po drodze mogliśmy podziwiać wiekowe dęby. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę w
poszukiwaniu miejsca na ognisko.
Nie mogąc zdecydować się na miejsce szybko rozpaliliśmy oraz upiekliśmy kiełbaski na skrzyżowaniu dróg. Wcześniej siedząc w wiacie otrzymaliśmy od leśnika przewodnik turystyczny z mapami po okolicy.
Nasza wyprawa powoli dobiegała końca w związku z czym udaliśmy się w stronę miejscowości Orle, a następnie do Wejherowa gdzie wycieczka się zakończyła. Wspólnie SKM-ką wróciliśmy do Trójmiasta. I tym sposobem dotarliśmy do domów dość późnym popołudniem, ale za to z nowymi wspomnieniami.


Pozdr,
Ewa


movie by Maciek666Dodane 4 maja 2014, 23:40 przez Mxer

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Mxer

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Phantom

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Piter

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Maciej666

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Jacko


Maciej666, 2 maja 2014, 19:11
Dzięki za wspólne kręcenie, miłe towarzystwo, i aktywnie spędzony dzień.
Do następnego !
Ślad jest tutaj:.
.
http://www.traseo.pl/trasa/lebork-wejherowo
.
Jacko, 2 maja 2014, 20:06
Również dziękuję za sympatycznie spędzony dzień :)
Piter, 2 maja 2014, 20:43
dołączam się do podziękowań, było super jak za dawnych czasów, liczna i wspaniała ekipa, do zobaczenia next time, Mxer więcej takich wypadów !!! :)
Maciej666, 2 maja 2014, 21:29
A tu skrót filmowy:
.
http://youtu.be/HI1cvOFg3r8
.
Mxer, 2 maja 2014, 23:02
Było jak zazwyczaj... czyli superowo. Uczestnicy dopisali, mało na wiatr marudzili, traska może i nudna... ale zabawa przednia, a to przecież o to chodzi.

Tylki nam wytrzesło na tych dziurach, szkoda tego zafajdanego kanara co to sie do Tomka przyczepil...

Dzieki za fajne foteczki, Mackowi za szybkie zmontowanie filmiku, uczestnikowm za nastroj na wycieczce, za to ze tolerowali moje zamulanie... wybaczymy Ali ze ta suszarke nam zafundowalo wiecznie wiejaca... :) :) :) i do nastepnego. Za tydzien InO, info z boku w "polecamy", wieczorne krecenie odbedzie sie w srode, zaraz dam info. Jeszcze raz dziekuje za przesympatyczny dzien.
voytec, 3 maja 2014, 13:16
Z kolejki w oliwie do domu machnalem jeszcze tylko jakies 100 m przewyzszenia :p a licznik razem z dojazdami pokazal 100.4 km :). Dzieki za wspolne pedalarstwo i do zobaczenia kiedys-gdzies
Piter, 3 maja 2014, 22:53
jeszcze swój ślad przesyłam:
http://www.navime.pl/trasa/365970/Wycieczka
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 04:26:45

W tej chwili online

  • + Gość (18)