na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Tropem Szarych Mnichów w Puszczy Darżlubskiej, 28 kwietnia 2013Zaczęło się ciekawie już w skm-ce, gdy kilka osób przeżyło chwile grozy, bo zatrzasnęły się na amen drzwi przedziału. ;) Z kolei inna uczestniczka postanowiła dołożyć sobie parę kilometrów i niechcący wysiadła przystanek wcześniej. Ostatecznie udało się zgromadzić wesołą dwunastkę na miejscu startu w Wejherowie. :)

Drogami i bezdrożami Puszczy Darżlubskiej wiedli nas na zmianę Szarzy Mnisi, gromowładny Perkun (którego ołtarz obejrzeliśmy u stóp Śmiertelnej Góry) i Diabeł. Temu to ostatniemu zawdzięczamy przecież najbardziej atrakcyjny terenowo fragment trasy do Diabelskiego Kamienia. ;-p

Mechowo to oczywiście uroczy szachulcowy kościółek z charakterystycznym świecznikiem z jelenich poroży i starymi organami z Gdańska. No i słynne groty.

W Starzyńskim Dworze obejrzeliśmy kaplicę rodu Grassów i pozostałości po ich pięknym zamku. I jeszcze żołnierza ze spuszczoną głową. ;) Tu też zaczął się luksusowy etap wycieczki - Szlakiem Zwiniętych Torów, czyli trasą rowerową poprowadzoną na nasypie po byłym torowisku z Krokowej do Swarzewa. Piękna sprawa!

W Pucku zrealizowaliśmy zachciankę, która chodziła za nami od dwóch wycieczek - gofry! Mmmm...

Na plaży w Pucku próbowałam wytropić Dwunastu Apostołów. Ale nie jestem pewna, czy to byli oni, bo milczeli jak głaz. ;)

Droga niebieskim szlakiem krawędzią Kępy Puckiej - bajecznie malownicza. Błękit nieba, lazur morza, biel żaglówek i łabędzi, zieleń łąk, brąz karbowanych bruzdami pól... I kolorowe, ruchliwe punkciki rowerzystów, pomykających wijącą się w górę i w dół ścieżką.

W Rzucewie rzut oka na pałac. W przylegającym parku zachwycający kobierzec kwitnących zawilców!

I ostatni odcinek do Rumi - przez położony na rozległych, zabagnionych łąkach ptasi rezerwat przyrody Beka.

Dystans: 78 km. Ciut więcej niż zamierzony. ;) Mam jednak nadzieję, że moc atrakcji (w tym dorzucony gratis Diabelski Kamień!) zrekompensowało to małe uchybienie. :)

Podziękowania dla Padre za pilotowanie trasy, a wszystkim uczestnikom za przemiłe towarzystwo! Do zobaczenia znów na szlaku!

FOTKI NA PICASIE: https://picasaweb.google.com/111517845781358137673/T...


Dodane 29 kwietnia 2013, 11:12 przez iwcia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia


iwcia, 29 kwietnia 2013, 11:33
I jeszcze jako uzupełnienie do wycieczki - legenda o jaskini w Mechowie: http://www.wladyslawowo.com/artykul_wyjatkowa-jaskin...
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 03:29:48

W tej chwili online

  • + Gość (20)