na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Dwie Kotliny na Weekend, 20 lipca 2007


« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Wojtek


Flash, 28 lipca 2007, 0:32
Ooo.... znajome okolice :)
Jesion, 28 lipca 2007, 11:30
okolice znajome :) a chwile spędzone w nich mile wspominane :)
najbardziej mobilizująco działali turyści, którzy nie mogli zobaczyć rowerzystki prowadzącej swój rower + przytroczone do niego tobołki pod Srebrną Górę :)
paff, 28 lipca 2007, 20:43
Śliczny, stary, ceglany most, wzorowany na rzymskich akweduktach.
Rewelacja!
Wojtek, 29 lipca 2007, 10:45
okolice Wałbrzycha są wybitnie rowerowe, weekendowy wyjazd to zdecydowanie za mało nawet na same G. Sowie - w tym roku prawie na pewno jeszcze raz tam się wybiorę, zapewne na jesieni. Szkoda tylko, że pociąg z wagonem sypialno-rowerowym jeździ tylko do końca sierpnia :-(

Wiadukty Kolei Sowiogórskiej robią wrażenie. Cegła jednak nie jest najtrwalszym materiałem - jeden z nich, mimo że od prawie 100 lat nie użytkowany, już się sypie. W ogóle cała linia Kolei Sowiogórskiej robi wrażenie, (można nią teraz jechać na większym odcinku rowerem), zaprojektowana była naprawdę bezkompromisowo, bez bawienia się w serpentyny i tunele - nachylenia rzędu 60-70%o dały mi w kość nawet jadąc rowerem, nie wyobrażam sobie kilkusettonowego składu wtaczającego się na Przełęcz Srebrną, a potem zsuwającego w dół...wąskie, głębokie wąwozy wykute skale już powoli są przez naturę odzyskiwane i zasypywane osuwiskami.
Kolejna atrakcja - Kompleks "Olbrzym" - zdążyłem pobieżne obejrzeć tylko jedną z instalacji - Osówkę. Robi wrażenie, gdy obejrzysz sobie warstwę górną, spadniesz karkołomym zjazdem zboczem góry kilkadziesiąt metrów w dół, a tam dalsza część, połączona z górną... A oprócz tego Jez. Bystrzyckie z zamkiem Grodno, zamek Książ, okoliczne górki wałbrzyskie, sztolnie, monumentalne wiadukty i tunele linii Wałbrzych - Kłodzko, stare uzdrowiska Ziemi Wałbrzyskiej... Trzeba kolejny weekend wygospodarować ;-)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 08:08:09

W tej chwili online

  • + Gość (19)