na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Po białym na zielonym ;), 12 grudnia 2010

- ślad dodał padre

Tuż przed wycieczką pogoda spłatała nam psikusa. Przyszła odwilż. A wraz z topniejącym śniegiem stopniał entuzjazm co poniektórych zadeklarowanych uczestników wycieczki. Tym którzy zdecydowali się jednak na spacer z Otomina do Kolbud, aura przygotowała miłą niespodziankę: wróciła zima i od rana znów zaczął padać śnieg!

Miało być "po białym na zielonym"... I "po białym" było: zaśnieżonymi, leśnymi ścieżkami, wśród drzew przyprószonych białym puchem. "Na zielonym" tak nie całkiem. ;) Zielony Szlak Skarszewski czasem nam się gubił, na szczęście sytuację ratował Padre ze swoim magicznym czarnym pudełeczkiem. :)

Zgodnie z planem odnaleźliśmy w okolicach Sulmina dawny cmentarz ewangelicki z ruinami kaplicy grobowej zasłużonego dla Gdańska rodu Gralathów. Szkoda, że żadne instytucje nie poczuwają się do opieki nad tym miejscem, które coraz bardziej niszczeje... :( Ciekawy artykuł dotyczący tego miejsca: http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/26247,historia-...

Najwięcej emocji dostarczył nam ostatni odcinek trasy: wzdłuż Raduni i Jeziora Łapino. Szlak prowadził chwilami po stromej skarpie i nad samą wodą. Na przedzie szła Małgosia, przecierając drogę i wyszukując, którędy by tu się przedostać, aby nie ześlizgnąć się do Raduni. ;) Czasem nie było to wcale takie łatwe.

Zatrzymaliśmy się na chwilę przy jazie i elektrowni wodnej na Raduni. Przy kolejnym jazie, ponieważ zaczynało już powoli zmierzchać, zdecydowaliśmy się przejść na drugą stronę rzeki (bramka była zamknięta, więc nie obyło się bez akrobacji ;)) i asfaltem doszliśmy do Kolbud. Do odjazdu autobusu PKS była prawie godzina – akurat aby zjeść pizzę w "Starej Kuźni". :)

Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa
http://rowery.skc.com.plDodane 12 grudnia 2010, 11:51 przez iwcia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 15:58:05

W tej chwili online

  • + Gość (18)