na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Lekcja historii z siodełka 2, 2 września 2010

- ślad dodał padre

W związku z dwiema ważnymi rocznicami postanowiłem powtórzyć wycieczkę po miejscach związanych ze współczesną historią Gdańska , Polski i Europy. Powtórzyłem ją i to dosłownie , gdyż ze względu na silny wiatr w wyniku którego prom w Wisłoujściu mógł nie kurosować pojechaliśmy tą samą trasą co w pierwszej. Jednak tu mimo fatalnej pogody frekwencja dużo lepsza bo peleton liczył 6 osób.
Z Brzeźna ścieżką rowerową ruszyliśmy pod pomnik Jana Pawła II na Zaspie. To był pierwszy punkt wycieczki. Zrobiliśmy tu sobie po dwie fotki i dalej ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulic Legionów i Miszewskego popedałowaliśmy do Wrzeszcza , gdzie skręciliśmy na ścieżkę wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego Gdańska , którą to popedałowaliśmy do Placu Solidarności. Tu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed bramą Stoczni Gdańskiej i ruszyliśmy na Plac Obrońców Poczty Gdańskiej. Kwiaty złożone pod pomnikem pocztowców i zapalone znicze przypominały o 71 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.
Kolejny nasz cel to Westerplatte. Spod pomnika ruszyliśmy malowniczymi uliczkami starego Gdańska wzdłuż Długiego Pobrzeża do ścieżki rowerowej na Przeróbkę. Tuż za mostem skręciliśmy w lewo w ul. Przetoczną a następnie w ul. Ku Ujściu. Jeszcze przed celem zrobiliśmy sobie kilka fotek z pozami mimo padającego deszczu.
Na Westerplatte przydażyła się nam niestety kraksa w wyniku której ucierpiała Gosia. Na szczęście nic poważnego się nie stało , jednak z powodu bólu głowy nie mogła dalej jechać. Przyjechał po nią mąż Sieńki i obie panie pojechały razem autem. My zaś w strugach deszczu przez pełną kałuż ul. Sucharskiego , Przeróbkę i Kontrapas na Ogarnej wrócliśmy do Centrum , gdzie każdy rozjechał się w swoim kierunku.
Mimo wypadku Gosi i fatalnej deszczowej pogody kolejny wypad po pracy uważam za udany. Do zobaczenia już wkrótce na następnym
Więcej o miejscach które odwiedziliśmy nahttp://rwm.org.pl/relacje/?&mode=galeria&id=1520
Dodane 3 września 2010, 13:31 przez WOJT

Fotorelacja uczestnika WOJT

Fotorelacja uczestnika padre


Iwona, 3 września 2010, 22:32
Taką "lekcję" w deszczu przeżyłam pierwszy raz. Poza miejscami historycznymi zaliczyliśmy wspólne kąpiele deszczowe od góry(w miarę czyste) i dołu (liczne kałuże) . Buty nie wyschły jeszcze do dzisiaj.
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pewnym projekcie, który wszedł w życie właśnie w dniu 2 września 2010r. tj. w zdjęciach przed wejściem na teren Stoczni Gdańskiej, które były wykonywane w pewien bardzo nowatorski sposób. Nie chcę się mądrzyć, bo nie wiem jak mam to fachowo wytłumaczyć. Jak znajdę adres strony www to uzupełnię mój komentarz.
padre, 3 września 2010, 22:57
Uzupełniam relację Iwony o nasze "facjaty" z INSTALACJi PERFORMANCE "S"
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 02:37:52

W tej chwili online

  • + Gość (17)