na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Odznakowym szlakiem, 18 lipca 2010Pogoda okazała się łaskawa, nie zmagaliśmy się z upałem, ani z burzami, było tak jak powinno być.
Podróz z Gdyni do Władysławowa odbylismy pociagiem, super wagonem do przewozu roweru, gdyby nie to wejscie do wagonu to by była pełnia szczęścia. W Rumi dosiadł Mariusz, więc była nas trójka.
Ruszamy z Władysławowa wzdłuż morza do Karwi, nie zdażyło mi się stać w korku na rowerze, jednak w pasie nadmorskim były takie tłumy turystów, że nie dało sie normalnie jechać. Każdy skrawek terenu w Jastrzębiej Górze czy Karwi, wykorzystany jest na sklepik czy pole namiotowe. To nie dla nas i szybko opuszczamy te zatłoczone tereny udając się do Krokowej. Jedziemy odcinkiem międzynarodowej trasy rowerowej R10 i spotykamy wielu sakwirzy, sądząc po sakwach byli to obcokrajowcy. Krótki postój pod pałacem w Krokowej, tam też turyści rowerowi. Teraz kierunek Żarnowiec i jezioro Żarnowieckie. Krótki postój przy ujściu Piaśnicy z jeziora Żarnowieckiego, gdzie przy okazji odnajdujemy skrzyneczkę Geocaching. Dalej wzdłuz jeziora najpierw droga z płyt potem gruntówką, a w końcu pięknym nowym asfaltem do Nadola. Teraz czekał nasz podjazd do wiezy widokowej Kaszubskie Oko, skąd roztacza sie wspaniały widok okolicy. Tutaj krótki postój na drugie drugie sniadanie :) i nieodzowne lody. Ruszamy przez Gniewino do Salina, a nastepnie piekną lesna asfaltowa drogą, docieramy przez Dąbrówkę, Świetlino do Łęczyc. Tam próbujemy coś zjeść, pora iście obiadowa, w napotkanym barze, niestety najwyżej można skonsumować zupkę chmielową. Jeszzce kawałek i jestesmy na stacji kolejowej Godętowo, gdzie kończyła sie nasza podróż. Mariusz rusza na kołach do domu, my w kolejce SKM spotykamy miłych rowerzystów wracających z pojezierza Drawskiego. Dziękuję za wspólne kręcenie i do nastepnego razu.
Zrobiliśmy skromne 75 km


Dodane 19 lipca 2010, 23:14 przez Jendrek.gd

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Jendrek.gd


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 12:32:51

W tej chwili online

  • + Gość (19)