na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Rowerowa Bazuna (26-27 czerwca) , 26 czerwca 2010Bazuna to festiwal piosenki turystycznej i studenckiej. Jest imprezą "wędrującą" - w tym roku odbywała się w Lubaniu w bazie Owczarnia. Z sentymentu dla turystyczno-gitarowych klimatów postanowiłam zorganizować wycieczkę na sobotni nocny maraton Bazuny.

Wyruszyliśmy z Otomina czarnym szlakiem, który powiódł nas przez Łapino (lody!), Czapelsko (ładny szachulcowy kościółek z XVIII w.) i Marszewską Górę do Jeziora Głębokiego (lub Głęboczko, zależy na którą mapę spojrzeć ;)). Tutaj zatrzymaliśmy się na dłuższy popas, oddając się kąpielom słonecznym i wodnym. A potem przez Klonowo Górne, Częstocin, Szpon (pyszne lody x 2 :)), Sztorfową Hutę i Jasionową Hutę (medytując czasem nad mapą w gąszczu dróg) dojechaliśmy do Nowej Karczmy. Stąd już asfaltem do Lubania.

Na Bazunie... Spotkania ze znajomymi. Niezła zabawa w małpim gaju. :) Koncert do późna w nocy. Spanie na sianie w budynku dawnej owczarni. Oj, z rana nie chciało się wstawać. ;)

Plany na niedzielę to dojazd nad jeziora położone wokół Kościerzyny. Start ze sporym poślizgiem. Przez nowy Barkoczyn, Stary Barkoczyn, Niedamowo (na tej trasie Małgosi udało się zrobić z przedniego koła ósemkę i straciliśmy jednego uczestnika wycieczki ;)), Podleś, Rotembark, Grzybowo. Gorąco i dużo kurzących się szutrów. Aby do jeziora... Upragniony popas nad Jeziorem Sominko. Potem trzymając się Szlaku Kaszubskiego dojechaliśmy do Garczyna, a stąd, trochę klucząc po lasach, do Kościerzyny. Na dworzec PKP. ;)

Dzięki za przemiłe towarzystwo! :) Do zobaczenia znów na szlaku.


Dodane 29 czerwca 2010, 13:17 przez iwcia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia

Fotorelacja uczestnika gosikatka

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Alicja


Mxer, 27 czerwca 2010, 21:06
pyszna sielnaka :) tylko troche gorek za wiela :D
Alicja, 27 czerwca 2010, 21:17
prze te górki i piachy trzeba było zredukować ilość kąpieli do minimum :P , a spanie na sianie spoko, małpi gaj extra, woda super:) Dzięki
Mirela, 28 czerwca 2010, 22:20
dziękuję pięknie za przyjemne towarzystwo, a na sianku cieplutko, pachnąco i nawet nie było robali :) do zobaczenia
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 03:15:50

W tej chwili online

  • + Gość (149)