na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Donauradweg cz.1, 26 czerwca 2010Udało nam się przejechać w całości niemiecką część szlaku Donauradweg. Naszą przygodę wyznaczały mistrzostwa w RPA. W miejscowości Furtwangen znajduje się bodajże najwyżej położone źródło Dunaju. Tam też świętowaliśmy zwycięstwo „Naszych” nad Anglią. Natomiast na zakończenie wyprawy niedaleko granicy z Austrią w Passau, oglądaliśmy pogrom jaki zgotowali drużynie Diego Maradony. Dla jasności mieszkam w Gliwicach, skąd jest niejaki Lukas Podolski, a urodziłem się w Kędzierzynie-Koźlu gdzie swoje korzenie ma Miroslav Klose. No więc „Nasi” dotarli do półfinału, a my zrealizowaliśmy nasze założenia dotyczące trasy.

A łatwo nie było. Odcinki niedzielne to etapy górskie z kilkugodzinnymi podjazdami: dzień pierwszy Szwarzwald i podjazd z Freiburga do Furtwangen, dzień ósmy przejazd do Czech przez Las Bawarski. Inne odcinki również nie są łatwe, gdyż szlak często odbija od rzeki i przechodzi przez miasteczka położone na pagórkach –przez co dostarcza krótkich ale bardzo stromych podjazdów.
Przejechaliśmy ok. 800km, mimo licznych awarii. Krzyśkowi już na początku w sobotę wygiął się bagażnik od skoku z krawężnika z sakwami. Mi natomiast koło wciągnęło sakwę i ją roztargało. Adam przez połowę wyjazdu miał awarię żołądka, walczył dzielnie wydając niezłą kasę na leki w przydrożnych aptekach.
Przejeżdżaliśmy przez tereny z przepiękną przyrodą. Jako że wszyscy jesteśmy budowlańcami podziwialiśmy również piękne mosty, zapory i elektrownie. W Ulm przełamując lęk wysokości weszliśmy na wieżę najwyższej katedry świata -161m.
Spędziliśmy jedną noc u koleżanki w międzynarodowym akademiku we Freiburgu. Zostaliśmy ugoszczeni w miasteczku zamieszkałym przez wyznawców buddyzmu. Poznaliśmy co znaczy wolność biwakując tam gdzie nas wieczór zastał. W Passau spędziliśmy noc na karimatach w parku u zbiegu Dunaju i Innu wpatrując się w dal, gdzie znika woda i gdzie być może uda się kiedyś wyruszyć na „Donauradweg cz.2”.
Polecam :)Dodane 5 lipca 2010, 14:00 przez Marekk

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Marekk


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 06:20:52

W tej chwili online

  • + Gość (37)