na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Wysoczyzna Elbląska, 20 czerwca 2010Gdyby ktokolwiek pytał: „Zrobisz to jutro jeszcze raz?”
Odpowiedź brzmi: „Tak bez wahania.”

Start w dobrym tempie, demokratyczny wybór szlaku czerwonego przez Bażantarnie okazuje się strzałem w 10, jest ciężko miejscami, stromo, ślisko, błotniście, jednak to miejsce wynagradza wszystko. Elblążanie to fuksiarze. Marzenie nr 1 spełnione.

Zaczynają się jeziorka, urocza Goplanica, błądzenie lekkie dalej kąpiel w Martwym na przystanii SMOK, szczerze polecamy na postój czy ognicho. Marzenie nr 2.

Koło Ogrodników policja łapie... Na szczęście nie nas tylko trafionego i jadącego lewą stroną drogi autochtona, my w Pagórkach wjeżdżamy w dzikie tereny, pod lasem piękne domki, żywcem wyjęte ze Skandynawii. Las, dzika ścieżka, momentami śliska, stroma i wąska, wreszcie po wielkiej dzikości przejazd przez strumyk (zawsze trudny pierwszy raz) . Dalej droga wzdłuż Grabianki jest moją faworytą- szeroko, w dół kręto i cały czas potok szumi w drzewach i kamieniach. Rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej to istny survival, za dużo pokrzyw by szukać kamienia i beki z winem. Poza tym ta policja :). Marzenie nr 3 na 3 właśnie oceniam.

Po kolejnym ciężkim odcinku o wielkim przewyższeniu docieramy do szlaku czerwonego, który kręci się odtąd inaczej niż na mapie, trafiamy do Białej Leśniczówki, szkoda, że wstęp wzbroniony, jednak warto zobaczyć, cudo w pięknym stylu i miejscu.

Zjeżdżamy aż do szosy, trzeba szukać Wałów Tolkmita, znowu do góry w las wracamy, szlak czerwony znów średnio się zgadza z mapą. Wreszcie droga, która ma nas w okolice Wałów doprowadzić. Nie jest łatwo, dla przyjemności żeśmy się tu nie spotkali :) Ubot łapie gumę na bardzo kamienistej drodze, bez rowerów przekraczamy Stradankę, za nią SZOOOOK.

Z krzaków wychodzi młodzieniec po cyce w błocie, spod liści przy nas wyciąga komórkę i dzwoni po pomoc, bo się quadem zakopał. Nie wie gdzie Wały. Czego to w lesie nie można znależć...Za chwilę dwoje miejscowych, z jeszcze lepszym znaleziskiem, mega borowikiem. Też nie wiedzą, jak to zwykle miejscowi w okolicach Elbląga. Wracamy po rowery i Ubota co dmucha w gumę i rowerami penetrujemy i znajdujemy. Wały lub wałki ale wyrażnie widać, że wśród nich była fosa, a na środku wyspa i gród. POLECAMY. Marzenie nr 4 na piątkę, zwłaszcza nawigacyjnie fajoskie.

Tolkmicko i pizzeria TOLEDO to 4 zębatki za pizzę (kawa gratis) i 5-6 za obsługę i prędkość. Szczerze polecamy. Pizza ogromna...

Następne marzenie to Święty Kamień. Docieramy do niego pięknym jarem w dół, tam złocisty płyn na kamieniu i kąpiel, czy raczej brodzenie w kwitnących wodach Zalewu. Dla takich odpoczynków warto znosić wszystko. To marzenie spełnione na 6. Gorzej z powrotem, bo jazda wzdłuż torów do Tolkmicka powoduje, że w Kadynach są 2 dętki do wymiany. Nie polecamy.

Za to focenie podczas przerwy w Kadynach to raj dla duszy, architektura powala, klimat też.

W Suchaczu robi się sucho, bo podjazd do Łęcza szosą to potężna góra. Warto było jednak bo z okolic Łęcza widoki na Zalew niezwykle działają na wyobrażnię, ktoś mówi, że zostawiłby rower by sczezł i siedział na tarasie jednej z cudnych chat i podziwiał, podziwiał...
W Łęczu jest dobry business do zrobienia czyli LECZE GEY CLUB, pomyślimy, zobaczymy...Wiatrak, a w zasadzie pół wiatraka to pomysł do realizacji :)

Pagórki na koniec z uroczym kościołem jakby przeniesionym ze Szlaku Gryfitów pod Słupskiem, jeszcze las, błądzenie, Jacq zjeżdża szosą do rodziny w Elblągu. My błądzimy na tyle, że wracamy na tą samą szosę, Maciek pokazuje pod Bażantarnią, że trekking to szmelc pobieramy Jacq’a i ... do domu.
Dziękuję Wam bardzo za wspaniałą, pełną zapału atmosferę, humor i pomoc w spełnianiu marzeń.
„W życiu piękne są tylko chwile,
Dlatego czasem warto żyć”
...dla marzeń i by wracać na Wysoczyznę...
Do zobaczeniaDodane 20 czerwca 2010, 14:37 przez Super Mario

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika ubot

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Super Mario

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Maciej666


Mxer, 20 czerwca 2010, 22:28
no lekko to tam nie bylo :)
Maciej666, 20 czerwca 2010, 22:46
wysoczyzna elbląska to rowerowy raj a dzisiejsza wycieczka - cud i miód !
teren przepiękny, leśne strumyki, jary, bagna, cudowna zieleń, piękne jeziora.
jazda tam to czysta przyjemność ! zjazdy, podjazdy, coś pięknego.
dziękuję organizatorowi i reszcie ekipy za niezapomnianą wycieczkę, było bardzo fajnie :)
ubot, 21 czerwca 2010, 6:10
Tak panie organizatorze, wrocimy tam jeszcze raz, bo jest po co... To bylo mega przezycie, okolicznosci przyrody zatykaly dech w piersziach, tak samo jak nie zliczone gory, gorki i podjazdy, byly momenty kiedy mialem juz dosyc, tempa i ciaglej wspinaczki, ale trzymalem fason, no bo przeciez jak by to wygladalo, dziewczyna lepsza ode mnie... Pocieszajace bylo to, ze nasz rodzynek, nie tylko mnie zmuszal do sporego wysilku.
Bardzo dzieki wszystkim za wspaniala niedziele a organizatorowi za wybor tras i prowadzenie nas po dzikich ostepach, jak po sznurku. Pizzeria Toledo, full wypas, doslownie i w przenosni, polecam.
Foty dolacze po poludniu, jesli mi wnuk pozwoli :-)
Jacq, 21 czerwca 2010, 12:30
Bażantarnia ma swój niewapliwy urok, szlaki poprowadzone w malowniczych terenach, szkoda tylko, że bażantów już ni ma :(, ale kto wie, są pewne plany :) Trasa dała nam wszystkim po trosze w kość, mi po 60 km jakby ktoś odłączył prąd , normalnie cut off power ;) to chyba ten pół-kapeć po jeździe po podkładach i tych ostrych kamyczkach przytorowych, którego wykryłem dopiero w Kadynach :) lub późne wejście w sezon...
Dziękuję wszystkim obecnym za wyśmienitą atmosferę na trasie :) Głównemu nawigatorowi za doskonały wybór trasy oraz świetną orientację w terenie. Berci za pokazanie facetom, że muszą nad sobą nieustannie pracować, aby sprostać wymaganiom kobiet :)) Ubotowi za poczucie humoru :) Maćkowi za wspólne kręcenie oraz pokazanie nowych rozwiązań sprzętowych :)
Powtórka obowiązkowa !
Mxer, 13 stycznia 2011, 22:10
Film by Maciej666Maciej666, 14 stycznia 2011, 20:37
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 16:25:20

W tej chwili online

  • + Gość (18)