na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » VIII Pielgrzymka rowerowa z Gdańska na Jasną Górę, 25 lipca 2010


« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Stanisław.R


Stanisław.R, 7 sierpnia 2010, 20:39
VIII GDAŃSKA ROWEROWA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRE
Około 100 rowerzystów rozpoczęło VIII gdańską pielgrzymke na Jasną Góre mszą św. w kościele M.B Fatimskiej na Gdańskiej Żabiance 25 lipca 2010r o godz.6.30
A że było to w dzień św.Krzysztofa-patrona wszystkich kierowców to i nasze rowery po mszy św. ksiądz poświęcił. Po króciutkiej odprawie pilotowani przez policje do granic miasta ruszyliśmy w drogę w 15 osobowych grupach przez Trąbki Wlk.-Starogard Gd.-Skórcz aby pierwszy dzień zakończyć w Osiu po 120km.
Każdy następny dzień rozpoczynalismy msza św. potem śniadanie i w droge, obiad czekał na nas na bazie. po obiadku zasłuzony odpoczynek.
Drugi dzień do Brzozy przez Drzycim-Pruszcz-Bydgoszcz był troche krótszy i łatwiejszy 86km.
Od Pruszcza pilotowali nas rowerzyści z "Rowerowej Brzozy" a przez Bydgoszcz policja aż na samą baze gdzie czekał pyszny obiad przygotowany przez naszych sympatyków z Brzozy.
Trzeci dzień do Lichenia przez Strzelno i Ślesin no i znowu stówka przekroczona ale kto by się tym przejmował.Bazylika z najwyrzszą wieżą kościelną w Polsce widoczna już była z daleka i robiła niesamowite wrarzenie.Nocleg w "Arce"-dom pielgrzyma.Po obiedzie i ciepłej kąpieli indywidualne zwiedzanie bazyliki i Starego Lichenia.
Pierwsze trzy dni pogoda nam dopisywała, natomiast czwartego dnia przez całą trasę towarzyszył nam deszcz aż do miasteczka Turek gdzie nocowaliśmy w szkole podstawowej NR.4
Ale mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały i nikt się tym nie przejmował a cel pielgrzymki był coraz bliżej.
Nastepny dzień do Wielunia -stówkę znowu nakręciliśmy ,pogoda wysmienita,nastroje jeszcze lepsze.Po drodze odwiedziliśmy KLASZTOR MNISZEK KAMEDUŁEK. Siostry były bardzo gościnne, poczęstowały nas kawą i pysznymi rogalikami.
No i ostatni dzień jazdy rowerowej jeszcze tylko 65km. i jesteśmy w Czstochowie.
Trasa wiodła przez Działoszyn i Kamyk. Od granic Częstochowy aż na Jasna Góre jechalismy pilotowani przez policje, a cały 100-tu osobowy peleton prowadziła 10 letnia Marysia i 11 letni Szymek w towarzystwie ks. Tomasza -organizatora całej pielgrzymki.
Cel został osiagniety teraz czas pokłonić się "Czarnej Madonnie" i msza św.
Po wieczornym apelu jasnogórskim czas wracać do domu. Rowery wcześniej spakowane pojechały "lodówą" Mikołaja do Gdańska,a my autobusami.
Wielkie podziekowania dla ks.Tomasza Koszałki za wzorową organizacje,kierowcom Mikołajowi i Grzegorzowi,Marcie i jej koleżance które codziennie
Stanisław.R, 7 sierpnia 2010, 20:52
cd.
przygotowywały nam śniadanie i kolacje.Dzieki dyrekcji szkoły w Osiu, całej "Rowerowej Brzozie", pani dyrektor szkoły podstawowej nr.4 w Turku, siostrom zakonnym z Wielunia. Policji z Gdańska , Bydgoszczy, Turku, Wielunia i Częstochowy którzy bezpiecznie nas pilotowali przez miasta.Wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wzorowa postawe.
A wielkie słowa uznania dla MARYSI i SZYMKA!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam i do zobaczenia !
Mxer, 7 sierpnia 2010, 21:00
:)
WOJT, 10 sierpnia 2010, 21:40
A czy była na trasie Kruszwica . Widzę że troche trasę zmieniliście
Stanisław.R, 14 sierpnia 2010, 12:00
Nie Kruszwicy ani Inowrocławia na trasie nie było.
WOJT, 24 sierpnia 2010, 21:26
O wielka szkoda a mam sentyment do tych terenów
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 04:09:01

W tej chwili online

  • + Gość (26)