na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Pętelka wokół Jezior Raduńskich , 16 maja 2010Było tak: cudne kaszubskie krajobrazy, wyśmienite towarzystwo, nieśpieszne tempo, leniwe zaleganie w trawie, fajne jedzonko i SŁOŃCE, SŁOŃCE, SŁOŃCE! :)))

Zaczęło się w Otominie. Bez zbędnych postojów przez Przyjaźń, Borcz (tu przystanęliśmy przy sklepie), Somonino i Goręczyno dotarliśmy do Ostrzyc. Na tej trasie jak w kalejdoskopie zmieniał nam się męski skład grupy: sympatyczni koledzy chyba się zmówili, aby na zmianę eskortować damską część ekipy. :)

Na pierwszy dłuższy popas wdrapaliśmy się na Jastrzębią Górę. Rozległa panorama Szwajcarii Kaszubskiej z soczystą, wiosenną zielenią wzgórz i połyskliwym błękitem jezior. A wszystko zalane słońcem. Tak miło było poleżeć w trawie w tych pięknych okolicznościach przyrody i niektórych prawie wołami wyciągać trzeba było do dalszej drogi. ;)

A potem w spacerowym tempie potoczyliśmy się "widokową trasą" wzdłuż jezior: Ostrzyckie, Wielkie Brodno, Małe Brodno, Kłodno. Tutaj znów słodkie byczenie się nad jeziorem na terenie ośrodka wypoczynkowego KREFTA.

Dalej przez Chmielno i Chmielonko i już gruntowymi malowniczymi drogami - wzdłuż jezior: Raduńskie Dolne i Górne, wśród pól i łąk złotych od mleczy, wśród lasów - przez miejscowości o intrygujących nazwach: Lampa, Sznurki, Przewóz, Zagorzałe do Stężycy.

Mniam. W Stężycy przerwa, tym razem obiadowa. :) A potem przydałby się deser, na który pojechaliśmy do Gołubia, do klimatycznej "Karczmy Pod Tują". No i ten deser nas pokonał. ;) Rozleniwieni postanowiliśmy już tutaj zaczekać na pociąg, który miał nas powieźć w kierunku Trójmiasta. I tylko Małgosia z Mirkiem popedałowali do Ostrzyc (gdzie czekało na nich autko), zamykając tytułową "pętelkę raduńską".

W pociągu spotkaliśmy rowerowych znajomych (dzięki za pomoc w podwieszeniu rowerów! :)), a Arielce udało się... Ale pst!, niech to może pozostanie tylko dla wtajemniczonych. ;)

I tak to się skończyło. Do zobaczenia na kolejnej - oby równie udanej - wycieczce! :)))

Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa
http://rowery.skc.com.pl


Dodane 17 maja 2010, 22:55 przez iwcia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 03:19:17

W tej chwili online

  • + Gość (72)