na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Korona Gór Polski cz. 1, 5 maja 2010Chciałbym przedstawić fotorelację ukazującą 28 masywów górskich wraz z ich najwyższymi punktami zaliczanymi do tzw. Korony Gór Polski. Z racji dość obszernego materiału foto w każdej relacji będę zamieszczał po dwa masywy górskie plus ewentualne atrakcje okolicznych terenów. Zacznę od południowo zachodniej części Polski czyli gór Izerskich oraz gór Kaczawskich.

Góry Kaczawskie - najwyższy pkt. Skopiec - 724 metry. Z ciekawostek dodam że pytając się o ten szczyt w pobliskiej miejscowowści Wojcieszów na 30 zapytanych osób żadna nie miała bladego pojęcia o czym mówię. Skierowano mnie na teren kopalni ale sam szczyt był około 3 km dalej ..w dość gęstych krzakach.

Góry Izerskie - najwyższy pkt. Wysoka Kopa - 1126 metrów.


Dodane 5 maja 2010, 01:07 przez jj active

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika jj active


Phantom, 5 maja 2010, 10:20
Hy hy wszystkie szczyty z umownej Korony Gór Polskich mam zdobyte :)


Jako skopiec bardzo często jest zdobywany sąsiedni Baraniec na którym znajduje się o ile dobrze pamiętam nadajnik TV. Sam szlak biegnie przełęczą pomiędzy obydwoma szczytami.

Wysoką Kopę zdobyliśmy z Darią kilka dni temu :D

Szlak czerwony (Główny sudecki im. Mieczysława Orłowicza) który niegdyś biegł blisko szczytu obecnie został przesunięty bardziej na północ.
Agnieszka, 5 maja 2010, 11:28
..:)) gratulacje:)) pyszna seria zdiątek - do zobaczenia na cz. 2 ;))
jj active, 5 maja 2010, 11:54
A ja dopiero teraz skończyłem dodawanie zdjęć ..zdecydowanie przyjemniej podróżować aniżeli później się męczyć w robienie z tego jakichkolwiek relacji:DDD
Phantom, 5 maja 2010, 12:15
No no.. Zdjęcia super :) Gratki :)
Satan, 5 maja 2010, 21:02
Ho ho ho! Zacny wąteczek! :-)
Też mam kilka tych szczytów "machniętych" choć za KGP nie gonię.
Kilka dni temu z Agą "zrobiliśmy" Turbacz :-)

Czekam na kolejne odcinki!
Satan, 5 maja 2010, 21:04
PS - i jestem ciekaw co nam zaprezentujesz a propos Gór Wałbrzyskich i Bialskich, bo te dwa pasma pełne są rozbierzności, jeżeli idzie o KGP... :-P
Tumił, 5 maja 2010, 21:14
Coś mnie tak Twoja relacja i Marty Zdzicha oraz Łukaszewskiego coraz bardziej przekonują ze w trza by sie tam rowerkiem też znowu karnąc.... moze w tym roku. Dzięki JJ:)
Daszka i Phantomiusz, 5 maja 2010, 21:30
Niegdyś toczyła się ciekawa dysputa na temat faktycznych wysokości sudeckich szczytów. Szacowne grono przewodników z Wrocławia doszło do zresztą słusznego wniosku, że niektóre wysokości zostały przekalkowane z map niemieckich niektóre z kolei wymierzono na nowo. No i powstał kociołek

Trzeba bowiem wiedzieć, że wysokości map niemieckich nie są równe wysokościom podawanych na polskich mapach powojennych. W powojennej Polsce wysokość morza tyczyła się tafli wody mierzonej w Kronsztadzie tamtejszym mareografem. Niemcy natomiast pomiaru dokonywali względem chyba Amsterdamu, leżącego nad Morzem Północnym. Zawsze kilkadziesiąt centymetrów różnicy jest.
psuja, 5 maja 2010, 22:59
Sympatyczne fotki i ciekawy pomysł ;) Więcej chcemy, więcej :)
jj active, 7 maja 2010, 12:17
O rozbieżnościach wysokości pomiędzdzy szczytem Chełmiec a Borowiec tudzież Rudawcem a Postawną doskonale wiem i też to uwzględniłem ..a jako że znajdują się ono dosyć blisko siebie(szczególnie ta druga para) to czemu w przypływie radości nie odwiedzić obu ..żeby później nie było;)

Zazwyczaj na tych szczytach są poważne problemy ze znalezieniem najwyższego pkt. ..o czym przekonał się Marek w przypadku Wysokiej Kopy. A faktyczne znalezienie "szczytu na szczycie" bywa czasami traumatycznym przeżyciem;)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 03:29:01

W tej chwili online

  • + Gość (20)