na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Integracyjne Rozpoczęcie Sezonu Wiosenno - Letniego, 25 kwietnia 2010

Rozpoczęcie sezonu 2010 - ślad dodał Mxer

No i się zaczęło!

Gdy woytek49 otwiera sezon, wiadomo, że musi być z pompą, ale takich tłumów chyba nikt się nie spodziewał! Na stację SKM Gdynia Chylonia zjechali się rowerzyści ze wszystkich stron Trójmiasta i okolic. Doliczyliśmy się około 90 osób, potem zabrakło nam już palców do rachowania.

Choć wielu spośród RwM-owiczów w ogóle w tym roku nie zamykało sezonu, to jednak jak to zwykle bywa, wypadało oficjalnie otworzyć czas wspólnych wycieczek rowerowych. Domagali się tego wszyscy, bo kiedy za oknem słońce świeci, a świat staje się bardziej zielony, niż szarobury, to każdemu rowerzyście krew zaczyna w żyłach krążyć szybciej i burzliwiej.

Żeby było sprawiedliwie
Jako że nasza rowerowa rodzinka skupia wokół siebie ludzi z całego Trójmiasta i okolic, to trzeba pamiętać, by miejsca zbiórek różnych wycieczek wyznaczane były sprawiedliwie. Kiedy więc po raz pierwszy padło hasło „czas otworzyć sezon”, trzeba było się namyślić, gdzie zebrać głodną rowerowych wrażeń ekipę. Tym razem wybraliśmy Gdynię.

Rowerzystów, biorąc rzecz z grubsza, można podzielić na początkujących, takich co to w weekendy czasem pokręcą co nieco, no i oczywiście przecinaków, za którymi nie tylko w lesie trudno nadążyć. Zadanie poprowadzenia takiej grupy nie było łatwe. Przyjął je na swoje barki xMichalx, debiutujący w RwM-owym środowisku zupełnie niedawno, acz z impetem.

Kto nas policzy?
Na wyznaczone miejsce zbiórki jedni dotarli dzięki „uprzejmości” Szybkiej Kolei Miejskiej, która, jak usłyszeliśmy od motorniczych, zachwycona tak liczną gromadką cyklomaniaków nie była („i oni nam mają pracy nie utrudniać?”, „rowerami by lepiej jeździli, skoro mają” – to tylko niektóre złote myśli naszych cudnych przewoźników, które padły w naszą stronę). Inni pospieszyli do Chyloni na własnych rumakach – z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Wejherowa i innych okolic.

Pojawiło się sporo osób, które było nam dane widzieć po raz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni, a także wielu dobrych, starych znajomych, których miło było zobaczyć zgromadzonych w jednym miejscu. Dołączyły też do nas zaprzyjaźnione grupy rowerowe – przedstawiciele WTC, TIR-u, GRT, czy GER-u. W sumie – ponad 90 osób. Fotoreporterzy mieli problem, by ująć ich wszystkich w jednym kadrze.

Gdzie nas koła poniosą
Trasa, jak to zwykle na tego typu rajdach bywa, nie była ani długa, ani męcząca. Taki peleton budził zdumienie wśród przechodniów, kierowców mijających nas samochodów oraz innych rowerzystów. xMichalx wybrał dla nas tego dnia trasę, która prowadziła z Chyloni przez Dębogórze, Rezerwat Beka, aż do Rewy, gdzie na chwilkę się zatrzymaliśmy, by pooddychać czystym, morskim powietrzem, chwilkę się „pointegrować” i nacieszyć słoneczną pogodą, która tego dnia naprawdę nam dopisała. Mówi się, że pogoda na rower jest tylko dobra lub bardzo dobra, ale tym razem była wręcz idealna. Co niektórym udało się nawet załapać na pierwszą, wiosenną opaleniznę.

Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę na ognisko, bo nasze brzuszki zbiorowo dawały już znać, że tych 30 km, które przejechaliśmy, pozbawiło je niezbędnych do życia kalorii. Zapominalscy zdążyli jeszcze pouzupełniać zapasy w mijanych po drodze sklepach, a następnie sprawnie przemieściliśmy się w stronę Dębogórza, gdzie dzięki uprzejmości sklepu rowerowego EMTEBE.pl zapłonęło dla nas ognisko.

Przy smażeniu kiełbasek, sympatycznej muzyce i miłych rozmowach czas upłynął nam jak zwykle zbyt szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną.

Po wycieczce trzeba się „dokręcić”
Dębogórze było miejscem, gdzie nasza liczna grupa rozbiła się na mniejsze grupki i każdy pomknął do domu, jak było mu wygodnie – jedni pognali na kolejkę, inni lasami i bocznymi drogami, a jeszcze inni postanowili polansować się na ścieżkach rowerowych. Niektórym przy domach licznik pokazywał ponad 100 km. Niezły wynik jak na „lajtowe” rozpoczęcie sezonu wiosenno – letniego.

Dziękujemy za wspólną wycieczkę i zapraszamy na kolejne!

Redakcja RwM


=====================================

FILM 1 - start grupy
FILM 2 - w Rewie
FILM 3 - podziękowania końcoweDodane 25 kwietnia 2010, 12:21 przez psuja

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Mxer

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika paff

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Phantom

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Agniecha

Fotorelacja uczestnika ubot

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Sławek

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika marek_r

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Marta

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika woytek49

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika dasza

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Krzysztof

Fotorelacja uczestnika Agalu

Fotorelacja uczestnika arturbac


psuja, 25 kwietnia 2010, 18:41
Wojtusiu, xMichalex - spisaliście się na medal! I to taki ze szczerego złota :))) Jak Ty to Wojtku robisz, że Twoje "rozpoczęcia" sezonu zawsze są tak wyjątkowe? :)))

A całej reszcie Rodzinki :) dziękuję za przybycie - miło było zobaczyć nowe twarze i te "stare" mordki, za którymi już się strasznie stęskniłam :)
yas, 25 kwietnia 2010, 19:43
Wojtuś- co za frekwencja, ktoś jeszcze tak umie?;)
mariusz-r, 25 kwietnia 2010, 20:10
Dziękuję wszystkim za fajną wycieczkę. Dokładniej nie będę oceniał, bo wiadomo, jak to się skończy : )))
kowalik85, 25 kwietnia 2010, 20:41
Ja również chciałem podziękować. Zważywszy że to była moja pierwsza wyprawa.
Mxer, 25 kwietnia 2010, 20:50
z mojej strony 3 filmiki, szacun dla grupy trzymajacej wladze (prowadzocy-zamykajacy). Prowadzenie tek duzej grupy moze tez byc przyjemnoscia, znam to jedynie z jej odleglego konca, ale u nas bylo OK :)

emtebe.pl za ognicho, wszystki uczestnikom bez wyjatku za przybycie. Ktos rzucil haslo, ze naliczyl 92 rowery, co daje 192 kola... ile szprych ? :)

zobaczymy sie napewno na integracyjnym zakonczeniu sezonu, oby w rownie pikenej pogodzie, bo ta dzisiajsza nas rozpieszczala. Mam piekna opalenizne rowerowa :)

Jeszcze raz dziekuje za mila niedziele.
Super Mario, 25 kwietnia 2010, 21:16
Karolek i Super Mario są bardzo wdzięczni, rekord 25 km dziś padł. Hurra :)
mit, 25 kwietnia 2010, 21:35
Dziękuję wszystkim, także w imieniu dzieci, za wspaniałą zabawę. Nasza kierowniczka - chyba jeszcze nie ma takiej funkcji na RwM ;) - Zuzia długo przeżywała swój pierwszy publiczny występ na scenie u boku takich gwiazd jak Elwira i Wojtek :-) ale pomimo tych wrażeń szczęśliwie przywiodła nas do Wejherowa. Do kolejnego razu.
wwp, 25 kwietnia 2010, 22:01
co tu wiele gadać ! było świetnie ! pogoda cudna, towarzystwo wyśmienite ! organizacja na 5+ aha :) nowocześnie na 6 :) dzięki Panu za pogodę a towarzystwu za wyśmienitość ! organizatorom za organizację ! :) do zobaczenia ! serce się raduje patrząc na tę dzieciarnię ! dzięki za tę radość !!!
ator, 25 kwietnia 2010, 23:12
Również dziękuję za integracyjny wyjazd, choć może nieco z boczku byłem. Szkoda, że musiałem wraz z młodymi cyklistami opuścić Wasze towarzystwo jeszcze przed ogniskiem. Musiałem na 15.00 młodzież do Wejherowa odstawić. Dobre rozpoczęcie!
Po powrocie do domu nie musiałem wcale z roweru zsiadać, bo już moje dzieciaczki czekały z rowerkami na swoją wycieczkę.
Sławek, 26 kwietnia 2010, 0:52
a ja godzinę temu się obudziłem ! :D
To chyba coś znaczy jak bardzo był udany ten rajd ! :)
Dzięki !
ubot, 26 kwietnia 2010, 5:59
To i ja dolacze do podziekowan, za swietna zabawe i organizacje. Do domu ledwo dotarlem na kolach, bo w Gdansku znowu "zlapalem gume", wiec co troche, pompujac kolo ,jakos sie dotelepalem. Po zdjeci kola z roweru, okazalo sie jeszcze, ze mam zarwana szpryche.

Ale mimo tych drobnych awarii, bylo swietnie.
Wojtku, dzieki za mile towarzystwo, w drodze powrotnej. U mnie na "budziku" wyszlo 118 km. czyli z domu, do domu. Pozdrower.
Alicja, 26 kwietnia 2010, 7:57
110 razy dziękuje:) (110 jest liczbą nieprzypadkową:):P Było bardzo fajnie.... no może tylko ta pogoda była za ładna :)
iwcia, 26 kwietnia 2010, 9:11
Było piknie. :) I piknikowo. :))) Podziękowania dla organizatorów i przesympatycznej rowerowej braci za wspólne wiosenne pedałowanie. :)
Jankes, 26 kwietnia 2010, 10:50
@Mx 92 i 192 koła? Jak ci to wyszło?
Mxer, 26 kwietnia 2010, 10:59
92 rowery = 184 kola + 2 samochody (8 kol) = 192 kola :D zapasowych nie liczylem
arturbac, 26 kwietnia 2010, 11:17
Jak mogę dodać swoje zdjęcia z wycieczki ?
Lumac, 26 kwietnia 2010, 11:43
Ja również dziękuję za doskonałe rozpoczęcie sezonu :) Ognisko w pełni przygotowane było dużym i bardzo miłym zaskoczeniem. Szczerze mówiąc nastawiałem siebie i znajomych, którzy ze mną przyjechali na zbieranie drewna i struganie kijków :) Raz jeszcze dziękuję za fantastycznie spędzoną niedzielę i do zobaczenia wkrótce!
Mxer, 26 kwietnia 2010, 11:44
http://rwm.org.pl/howto/howto/index.html#2.3.2.

tutaj znajdziesz instrukcje obslugi jak to uczyniec.
arturbac, 26 kwietnia 2010, 12:13
dzięki.
Ne0n, 26 kwietnia 2010, 13:23
wypad jak najbardziej udany , dziekuje :)
Marta, 26 kwietnia 2010, 13:36
Było wspaniale, słonecznie, sympatycznie, wesoło ... Bardzo, bardzo dziękuję organizatorom i organizatorką za możliwość uczestniczenia w tej wycieczce. I takim dwom łobuzom, którzy namówili mnie na powrót do domu lasami :-)
ubot, 26 kwietnia 2010, 15:39
Chyba daruje sobie zamieszczanie tu moich fotek, bo juz troche tego za duzo...
Pozdrower.
Grzyb, 26 kwietnia 2010, 16:43
Ubot, jak nie zamieścisz Twoich zdjęć, to ja zamieszczę swoje, a mam ich dziesięć ! ! !
ubot, 26 kwietnia 2010, 18:35
Chetnie obejrze...
Marta, 26 kwietnia 2010, 18:49
A ja nie ... Ubot wrzucaj i nie marudź :-)
ubot, 26 kwietnia 2010, 19:08
Martus, jakby Ci to powiedziec?...

No dobra, niech bedzie:-)
ubot, 26 kwietnia 2010, 19:10
Ale jutro, bo dzisiaj zajmuje sie wnukiem, a raczej, to on nie pozwala zebym sie nudzil...
ubot, 26 kwietnia 2010, 19:37
Nie wiem co jest ,ale nie moge ich wgrac...
Grzyb, 26 kwietnia 2010, 20:11
Ubot, już kiedyś też miałeś taki sam problem przy wgrywaniu fotek. Marta, masz załatwione, oszczędzę Twoje oczy i nie podam Ci adresu gdzie umieściłem swoje. Marta, dzięki za Twoje foty powyżej. Bezdomny na nich wyszedł najkorzystniej w całej galerii :)
Sławek, 26 kwietnia 2010, 20:38
to i ja też umieszczam :)
woytek49, 27 kwietnia 2010, 19:02
To się zintegrowaliśmy :)
Dziękuję Wszystkim za miły dzionek .:)
Pomysł był mój , ale sam nie osiągnął bym nic . Bez Psujki , Mxerka i xMichałax nie udałoby się zorganizować takiego fajnego lekkiego kręcenia .
Dzięki też Krzyśkowi składam za współpracę .
Na Was można polegać !!!!
Reszcie RWM-owej rodzinki za wyrozumiałość i głosy wspierające mnie do tego , że może i polityką powinienem się zająć ,hi,hi...:
woytek49, 27 kwietnia 2010, 19:11
ooooo, przepraszam , 2 x się klikło ....
toomtoom, 27 kwietnia 2010, 20:39
Woytek , to na Prezydenta nasze głosy już masz . Teraz czas na program wyborczy :)
WOJT, 27 kwietnia 2010, 20:54
Widzę że było fajnie. Szkoda że mnie nie było. Akurat w tym czasie świętowałem swoje imieniny. Odbije sobie następnym razem do zobaczenia na szlaku
Mxer, 29 kwietnia 2010, 21:15
Dodałem mapkę :)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 17:34:25

W tej chwili online

  • + Francuz
  • + Gość (109)