na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » [narty bc] Sławki - Krzeszna , 28 lutego 2010Trasa: Sławki - Łosiowa Dolina (ta, naszukałem się tego ze 2h) - Ostrzyce - Brodnica - Haska - Czapelski Młyn - Nowe Czaple - Krzeszna.

Jazda głównie z kompasem na przełaj :). Chyba nic nie daje takiej swobody w pokonywaniu przestrzeni jak narty bc. Nie mniej Łosiowej Doliny się trochę naszukałem robiąc pustą pętelkę po okolicznych wsiach i pagórach.

Warunki trudne, bo głęboki i rozmiękły śnieg. Natomiast raczej bez ubytków, więc można było spokojnie przejechać z rzadka tylko odpinając narty, by pokonać miejscowości lub płoty. O, płoty - to zmora, wszędzie płoty na tych Kaszubach, wrrr. Trzeba szerokimi łukami omijać większe wioski i miejscowości. Niestety jak młody lisek, znów dałem się zrobić w Ostrzyce i Brodnię, którą musiałem przejść asfaltem z buta, bo tyle wszędzie płotów i bud różnej maści, że nie sposób jechać na nartach :/.

Pogoda bardzo wiosenna. Do 14tej mogłem się opalać i wygrzewać na słoneczku przy popasach. Wszędzie cichy szum płynącej wody i śpiewy ptaków. Np. m.in. słyszałem trznadla ogłaszającego swoje prawa własności do terytorium... szybko się uwinął w tym roku :).

Generalnie bardzo przyjemne zakończenie sezonu narciarskiego. Tym bardziej, że miałem okazję przetestować moje nowe-stare narty telemarkowe z własnoręcznie naciętą łuską kupione okazyjnie na allegro z myślą o dużych/ trudnych śniegach, po tym jak mało ducha nie wyzionąłem na ostatnim wypadzie z biwakiem w Bory.


Dodane 28 lutego 2010, 10:56 przez dracono

Fotorelacja uczestnika dracono


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 12:04:15

W tej chwili online

  • + Gość (18)