na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » 3 Wieże, 29 listopada 2009

- ślad dodał Zdzisław

Wycieczka rozpoczęła się w mokrym klimacie. Od rana padało, nie przestraszyło to jednak Alali, Zdzisława, Jordana i Ubota, którzy stawili się o 9 w Bożympolu Wielkim. Ku naszemu zdumieniu z skmki wyskoczyli również Wojtek i Aneta z rowerami. Szaleńcy. Po powitaniu i pożegnaniu piechurzy udali się na pierwszą wieżę widokową a rowerzyści pomknęli w swoją stronę. W lekkiej mżawce, grzęznąc w błocie szliśmy na modrzewiową wieżę widokową. Kiedy docieraliśmy już do harpaganowego ptk. 16 dała znać Kama, że będzie na nas czekać w Bożympolu. Mieliśmy ją zgarnąć w drodze na Jelenią Górę. Widok z wieży okazał się bardzo górski mimo tego, że mgła przysłaniała co nieco, warto było. Z wieży modrzewiowej zawróciliśmy do Bożegopola gdzie zgarnęliśmy Kamilę, która popijała poranną kawkę w tamtejszym barze. Następnie już wspólnie udaliśmy się na Jelenią Górę. Z Jeleniej skierowaliśmy się ku Bonanzie i tu zaczęły się schody. Początkowo wiadomo te w dół a następnie te przysłowiowe. Bowiem organizatorka nie miała dokładnej mapy i postanowiliśmy iść na azymut tak jak nas prowadził gps Zdzicha. Również Kama dobrze się przygotowała i miała ze sobą wydruk dokładnej mapy oraz kompas. Pilnowała sumiennie kierunku. Wspólnymi siłami, pokonując wiele grani, szczytów i dolin, po ostrej dyskusji która uchroniła nas przed pokonaniem kolejnej górki, i dzięki trzeźwości umysłu Ali dotarliśmy na Bonanzę. Stamtąd już tylko na obiadek do reklamowanej przez Wojtka pizzerii. Jedzenie jest tam bardzo dobre, potwierdzam, jednak trzeba przyjść z własnym krzesłem i toaletą bo knajpka jest mega kameralna. Po obiadku prawie wszyscy uczestnicy wycieczki wpakowali się Ali do auta i pomknęli do ciepłych domków, prawie… gdyż Kama, która chyba nigdy nie odpuszcza, samotnie powędrowała na harpaganowy ptk. 16.
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i śmiech na trasie, a ponadto: Ubotowi za kanapkę, Wojtkowi za historyczna mapę okolic Bożegopola, Jordanowi za banana, Ali za pilnowanie właściwego kierunku, Kamie za nawigację i info o jej powrocie, i Zdzichowi, który strasznie się starał, żebyśmy najkrótszą drogą dotarli na ostatnią z wież.

Razem wyszło 21 km.Dodane 7 grudnia 2009, 08:15 przez Marta

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika ubot

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Zdzisław

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Alicja


Alicja, 29 listopada 2009, 18:54
:)
ubot, 29 listopada 2009, 19:11
Kolejna sympatyczna niedziela. Mimo deszczowej pogody, nastroje zdecydowanie sloneczne... Dzieki organizatorce i wszystkim z ktorymi mialem przyjemnosc, na tej wycieczce spotkac sie. Mam nadzieje ze nie po raz ostatni. Pozdrawiam.
Zaraz dolacze foty, przyznam szczerze ze sa nie najlepszej jakosci, sorry.
ubot, 29 listopada 2009, 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=9xu3FGELMGM&feature=related
ubot, 30 listopada 2009, 9:36
Wczoraj, po spacerze i wyzerce w pizzeri, Kama postanowila wrocic na trase i powloczyc sie troche po ciemku, brrrr. Miala dac nam znac, po powrocie. Czyzby zdecydowala sie wracac do Gdanska z buta???
kamcia, 30 listopada 2009, 11:03
Skąd ten szalony pomysł ;>??!! Wróciłam nawet asekuracyjnie przedostatnią kolejką, a nie ostatnią jak na początku planowałam. Od razu po dotarciu do domu zameldowałam o tym szefowej wyprawy. Przepraszam, że nie poinformowałam o tym fakcie reszty szacownych uczestników wypadu;).
p.s. Dziękuję Mikołajowi za prezent, bo przydał się :).
Grzyb, 30 listopada 2009, 13:32
Ech Ubot, Grzyby są najzdrowsze późnym wieczorem, bo do rana już robaczywieją :D
ubot, 30 listopada 2009, 15:07
No wlasnie, od razu podejrzewalem ze nie idzie w te lasy, tak sobie. Szkoda ze uboty nie rosna w lesie, moze by byl znaleziony?...
Janusz, 1 grudnia 2009, 10:59
Z tekstu relacji wynika, że Kamcia, w imieniu Króla Jeleniej oprowadziła Was po Jego królestwie :)
My z Wojtkiem, a nawet z dwoma, dostąpiliśmy Audiencji na Szczycie 8-)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 02:35:12

W tej chwili online

  • + Gość (20)