na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Rowerem na pyszny obiad (i jeszcze lepszy deser), 13 września 2009Krótka zapowiedź wycieczki, krótka wycieczka, a więc i relację z wyprawy utrzymam w podobnej konwencji. ;)

W mglistą i dżdżystą niedzielę 13-tego września zebraliśmy się o godz. 10:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, aby wyruszyć na niedzielny obiad z deserem do zaprzyjaźnionego baru "LULA" w Koszwałach.

Odczekaliśmy jeszcze 10 minut na ewentualnych spóźnialskich, których i tak nie było, i wyruszyliśmy do celu licznymi dróżkami Żuław Gdańskich, przypominających wraz z rzekami, kanałami i rowami melioracyjnymi gęstą siatkę geograficzną.

Pomimo tak gęstej sieci dróg i tak udało nam się zaliczyć wjazdy na posesje gospodarstw oraz przejechać się po świeżym rżysku. ;)

Niespodziewaną atrakcją na trasie były dożynki w miejscowości Mokry Dwór, na które to zostaliśmy zaproszeni przez miejscowych strażaków OSP. Z zaproszenia skorzystaliśmy i w drodze powrotnej krótko uczestniczyliśmy w przygotowanej z wielkim rozmachem uroczystości dożynkowej.

Punktem kulminacyjnym niedzielnej eskapady był jednak obiadek w Koszwałach, gdzie z niecierpliwością czekałem na ocenę współbiesiadników co do jakości przygotowanych posiłków. Nota była celująca, o czym świadczyły postękiwania /z obżarstwa/ podczas wsiadania na rowery.

Miłą, zapowiedzianą wizytację podczas obiadu sprawił nam Mxer i Justyna. Przyjechali autkiem i, nie mając szans "przepedałować" obiadowych kalorii, zadowolili się tylko kawą.

Na mecie po przejechaniu 55 kilometrów zameldowaliśmy się ok. godz. 17:30.

Kolejny raz potwierdziło się, że nie należy bać się złych prognoz pogody. Nasze czerwone peleryny zaraz po starcie skutecznie odstraszyły groźne chmury, a potem była już tylko wymarzona na rower aura.

W wyprawie po raz pierwszy uczestniczył Piotr, któremu wyjazd się spodobał i obiecał uczestnictwo w kolejnych wycieczkach.

Wszystkim jeszcze raz dzięki za stworzenie wspaniałego klimatu i do zobaczenia na szlaku.

Trójmiejska Inicjatywa Rowerowa
http://rowery.skc.com.plDodane 15 września 2009, 15:10 przez janusz1201

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika iwcia


iwcia, 13 września 2009, 18:03
Deszczyk postraszył tylko trochę i potem sobie odpuścił. :) Jedzonko smakowało. No i fajnie, że trafiliśmy na te dożynki w Mokrym Dworze! Dzięki wszystkim za miłe towarzystwo. :)
Iwona, 13 września 2009, 18:33
Zdążyłam dotrzeć do domciu przed deszczem :) Dobrze się nie wystraszyłam kapuśniaczka z rana i dołączyłam do reszty współuczestników. Dzięki za miłe towarzystwo, bezbłędne prowadzenie, wspólne jedzonko.
Rogata, 13 września 2009, 19:51
dziękuję.
iwcia, 13 września 2009, 20:11
Ups... Jakiś chochlik namieszał chyba w ustawieniach w moim aparacie i końcówka fotek jest - nazwijmy to oględnie - nie najlepszej jakości. ;) Są straszliwie zaszumione. :-/ Czy ktoś wie przypadkiem, jak to naprawić? :)
Awari, 13 września 2009, 21:33
dokładnie tą trasę zrobiłam swego czasu z Phantomem...było to dzień po śmierci papieża...ehhh dawne dzieje:))) fajnie było zobaczyć na Waszych fotkach te okolice.
janusz1201, 14 września 2009, 19:14


--------------------------------------------------------------------------------

Dzięki wszystkim za radosne uczestnictwo w pierwszej tego typu wyprawie gastronomicznej
Z niedzielnego wypadu na obiad zrobiła się nam regularna 55 kilometrowa objazdówka Zuław
mariusz-r, 14 września 2009, 23:15
Dzięki Mxerze (nie wiem, czy dobrze odmieniłem Twój nick, bo jakoś dziwnie mi to wygląda : )) za specjalne zaproszenie. Nie obiecuję, że jutro też przyjadę, ale życzę całemu RwM-owi oraz TWA (jednak mój maleńki wkład też tu jest : )) wszystkiego, co najlepsze i jeszcze dłuuugiego kręcenia pedałami przez następne lata.
mariusz-r, 14 września 2009, 23:18
Przepraszam! Ta uwaga nie miała być w tym miejscu : ))))
Przy okazji pozdrawiam uczestników wycieczki. Żałuję, że nie mogłem być z Wami w niedzielę.
StronGER, 15 września 2009, 5:42
tak , tak , pokręcić pedałami , to jest to :))))
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 03:32:43

W tej chwili online

  • + Gość (17)