na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Czarny szlak Zagórskiej Strugi, 12 lipca 2009A.D. 12.07.2009 Tego dnia została zorganizowana przez moją skromną osóbkę wycieczka rowerowa pt. "Czarny Szlak Zagórskiej Strugi". Na miejsce zbiórki przybyło 10 osób + organizator. Po krótkich naprawach, na miejscu startu wyruszyliśmy na szlak. Wszyscy razem ochoczo wjechaliśmy do lasu gdzie na "dzień dobry" przywitał nas podjazd. Niestety na samej górze jest niszczejąca i zaniedbana wieża widokowa ( coś a'la Pachołek ), kilku śmiałków wdrapało się na owy punkt widokowy by zobaczyć ładny kawałek Gdyni i Gdańska, nie wspominając już o półwyspie Helskim. Następnie szlak wiódł przez niektóre z dzielnic Gdyni.

Przekraczając pod aleją Kazimierza Jagielończyka dowiedzieliśmy się co naprawdę ma do zaoferowania ten szlak. Górki, podjazdy i karkołomne zjazdy. Niektórzy z nas potrzebowali chwili oddechu wiec dzielnie na każdego czekaliśmy, gdyż napisałem w info że nikogo nie zostawię. Szlak wił się wzdłuż leśnego strumienia by doprowadzić nas na dłuuuugą drogę po kocich łbach. Po kilku górkach, zjazdach i zgarnięciu liści do kasku, uczestnicy zaczęli szukać jakiegoś baru czy czegokolwiek innego gdzie dają ambrozję w postaci kawy. Po posiłku oczywistym było że nikomu już nie chce się jechać a do tego jeszcze pod górkę. Mijając Zbychowo grupa popędziła szybszym tempem gubiąc szlak ! Błądząc po Gniewowie dotarliśmy do znaczka który wskazywał nam drogę do Wejherowa. Kilka kropel deszczu, zjazd z góry w kierunku torów kolejowych i przegapiamy strzałkę, która wskazuje nam kierunek w jakim powinniśmy jechać.

Po wyjeździe z lasu w Wejherowie Śmiechowie jedziemy kawałek przy wyremontowanych kapliczkach Kalwarii Wejherowskiej. Tutaj też był ostatni tak ostry zjazd na trasie. Skręciliśmy na szlak czerwony i nim przez park na starówkę pod pomnik założyciela tego miasta. Pamiątkowa fotka i oficjalny koniec rajdu. Część jechała na kołach, inni wracali kolejką. I tak się kończy niedzielny rajd po północnej części TPK. Dziękuje wszystkim za przybycie a w szczególności Olkowi, który nawigował podczas rajdu.


Dodane 14 lipca 2009, 01:15 przez Łukasz

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Łukasz

Fotorelacja uczestnika t.o.p.o.l.

« poprzednie | pokaz ≡ | następne »Fotorelacja uczestnika Wickerman


olek, 14 lipca 2009, 11:04
Ja tylko sprawdzałem zgodność szlaku z mapą :) A i tak kilku wyrywaczom skutecznie udawało się ze szlaku umknąć.
Mirek, 14 lipca 2009, 21:25
dzięki za cierpliwość ekip wspomagających, OTB moim wkładem w wycieczkę.
Wickerman, 19 lipca 2009, 22:44
Wprawdzie z tygodniowym opóźnieniem, ale w końcu dodałem swoje fotki :)
Dzięki za super rajd. Trzeba go koniecznie powtórzyć, bo mam do wyrównania rachunki z kilkoma podjazdami ;)
Wojtek, 19 lipca 2009, 23:35
no to powtarzaj czym prędzej, przez najbliższe kilka dni szlak Zagórzanki powinien pokazać swoje najpiękniejsze oblicze (niech no tylko jeszcze trochę popada)
Wickerman, 19 lipca 2009, 23:56
No niestety (albo stety) jutro rano wyruszam na wschód.. Mazury i Suwalszczyzna czekają na mnie. Tak więc 'czarny' będzie musiał poczekać na swoją kolejkę ;)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33241
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 18:02:50

W tej chwili online

  • + Gość (105)