na rowerze


Ostatnie komentarze

Relacje » Fajne INO 2009, 13 kwietnia 2009Zawody pt. Prozac moim bratem jest ..czyli Fajne INO 2009:DDD

Zawody, zawody ..i po zawodach. W świąteczny poniedziałek ok. godz. 13 spora grupa fanów INO zebrała się niedaleko leśniczywki Gołębiewo. Chwila w kolejce i jestem zapisany - trasa TZ(zaawansowana) 37 minuta startowa. Wśród startujących pojawia się spora reprezantacja osób aktywnie uczestniczących w RWM-owskich imprezach turystycznych.

Adder po chwili wachania zmienia trasę na TP (dla początkujących) ..w sumie może i dobrze robi - o czym jeszcze nie wie:DDD

Kacperek również wykazuje się ambicją i wybiera trasę TZ z 20 minutą startową. Chwila czekania i rusza w trasę ..choć bardziej można to nazwać rusza po pomoc. Mapa faktycznie jest "świąteczno-jajeczna" i odczytanie jej wymaga konsultacji zarówno z innymi startującymi jak i Panią którą ową mapę poczyniła. Po 17 kolejnych minutach startuję ja i już na starcie doganiam Kacperka ..i dalej męczymy się nad mapą. W końcu zaczyna nam coś świtać. Więc po pół godzinie stwierdzamy że idziemy wspólnie do pkt A. Obieramy azymut i ruszamy. Do punktu dochodzimy szybko ja go spisuję jako A ..w międzyczasie Kacperek spostrzega że zagubił kartę startową. Więc zostaje nam już tylko moja karta.

Po chwili spotykamy Addera na trasie TP szybkie looknięcie na jego mapę i już wiemy że pkt przy którym stoimy nie jest naszym pkt A. Pierwszy błąd który generalnie pozwala nam na określenie pozostałych punktów. Obieramy azymut i na przecinaka docieramy do kolejnego. Porwana mapa nie pozwala zbyt dokładnie nawigować i powoli przykładanie fragmentów zaczyna irytować. W międzyczasie znajdujemy kolejny pkt. Teraz ruszamy w kierunku pkt. z trzeciej części wyrywanki i kilku minutach poszukiwań stwierdzamy że trzeba nanieść pkt na mapę a później ich szukać.

I zaczynamy zajęcia praktyczno-techniczne przy których upływa nam kolejne 30 minut. Rwiemy przykładamy zaznaczamy punkty. Nożyczki i klej jak najbardziej by się w tej chwili przydały.

Mapa gotowa teraz tylko pozostaje określić nasze położenie ..co jak się okazuje wcale nie jest takie oczywiste. Znajomy pagórek nie jest tym o którym myślimy więc po chwili poszukiwań oraz telefonie od kolegów Kacperka postanawiamy zawrócić na punkt znajdujący się tuż koło bazy.

Zniechęcony Kacperek postanawia zrezygnować z daleszej walki i odłącza się tuż przy bazie by z kolegami udać się dalej na rower.

Ja mając naniesione punkty już samotnie ruszam na trasę do końca czasu zostało mi jeszcze ok 50 minut łącznie z 30 minutami limitu spóźnień.

Wybieram opcję biegową i zapuszczam się w las. Szybko odnajduję pkt tuż przy bazie kolejny 200 metrów dalej wisi na gałęziach ..niestety kredkę ktoś w międzyczasie zawinął. Kolejny pkt znajduje się tuż przy drodze a kolejny tuż za nią. Długa prosta i na rozwidleniu kolejny pkt. Na wzgórzu jeszcze jeden. kolejne 300 metrów i trzy kolejne punkty są na karcie w tym jeden znów bez kredki.

Z 50 minut do końca limitu spóźnień pozostaje 10 minut więc biegiem ruszam w kierunku mety. Tuż obok mijam kolejne punkty niestety już je sobie z braku czasu odpuszczam. Docieram na metę 3 minuty po limicie spóżnień.

Nie czekając na wyniki ..wsiadam no mojego bika i opuszczam bazę zawodów by w końcu po 36 godzinach bez snu położyć się w moim łóżeczku i odlecieć.

W efekcie końcowym zająłem 12 miejsce, Kacper NKL, Adder 16 na TP ..to i tak nieźle jak na tak "zmodyfikowaną mapę".

Aby startować w tego typu zawodach wskazane jest mieć ze sobą cały zestaw przedszkolaka czyli kredki, nożyczki, klej plus obowiązkowo Prozac .."pół litra" w ciężkich chwilach też może się przydać;)

Osobom o słabej psychice zdecydowanie odradzam start w tego typu imprezach a wszytko to w obawie o bezpieczeństwo orgów a w szczególności osoby która ową mapę spłodziła:DDD

Na 160 minut trasy - 40 minut było przyjemne ..reszta to irytująca walka z "jajeczną" mapą;(

A Kacperkowi najbardziej spodobał się fragment opisu mapy...

"Fragmenty zawierają pełną treść w zakresie treści jaka obowiązuje w danym wycinku"

Pozdrawiam wszytkich uczestników i do zobaczenia na kolejnym ..INO Neptuna??????

Wyniki:
http://www.neptun.gda.pl/wyniki.php?id=118&kat=tp


Dodane 14 kwietnia 2009, 07:55 przez jj active

Fotorelacja uczestnika jj active


Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3376
Tematy/posty: 5226 / 33239
Relacje/zdjęcia: 3157 / 199515

Godzina: 12:55:15

W tej chwili online

  • + Gość (44)