na rowerze

Najbliższe wycieczki

Najbliższe zawody

Ostatnie komentarze

Forum » Wycieczki » [automat] Pomorskie szlaki rowerowe

Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 22 kwietnia 2008, 16:37
Pomorskie szlaki rowerowe

Miejsce spotkania: Oliwa

Godzina spotkania: 06:30

Namnożyło się ostatnio bez liku szlaków rowerowych na Pomorzu: w okolicy Choczewa, Salina, Kartuz, Białogóry, Zaborszczyzny, Przywidza, Bytowa... długo by wymieniać. W najbliższą niedzielę planuję zaliczyć któryś z, moim zdaniem, najciekawszych i najpiękniejszych:

1) Trójszlak Trójmiasto - Lębork

chyba jeszcze nikt nie miał przyjemności przejechać na raz trzech szlaków niebieskich, prowadzących z Trójmiasta przez TPK, dolinę Łeby i Puszczę Kaszubską do Lęborka. Czas najwyższy to zrobić :-].
Mimo identycznego oznakowania, każdy ze szlaków różni się jakością (i poprowadzenia, i oznaczenia w terenie), ale wszystkie sa bardzo ciekawe i dają olbrzymią radość z jazdy - kto choć raz byl na szlaku lęborskim, ten może potwierdzić.

* szlak trójmiejski TPK Gdańsk Złota Karczma - Gdynia Witomino/Działki Leśne
* szlak wejherowski Gdynia - Jez. Krypko - (Wejherowo) /jako dodatkowa atrakcja - oznakowany tylko w przeciwną stronę ;-)/
* szlak lęborski Jez. Krypko - Lębork

Łącznie ok. 130km, niezliczona ilość podjazdów i zjazdów, przepiękne kaszubskie krajobrazy.

Start: 6:30, Oliwa McDonald, Szwedzką Groblą do Złotej Karczmy, dalej szlakami do Lęborka. Powrót SKM albo na kołach (czerwony szlak rowerowy wzdłuż Łeby/Redy też jest do zaliczenia ;-)

2) Szlaki przywidzkie

Kilka niezwykle malowniczych pętelek wytyczonych wokół Przywidza. Obok wybitnie rekreacyjnej trasy wokół Jez. Przywidzkiego i turystycznej pętli trzech jezior, resztę szlaków bez wątpienia wytyczał maniak MTB ;-) Okolice jedne z piękniejszych na Kaszubach, mimo to mało znane i niedoceniane. Rzeźba terenu gwarantuje piękne widoki i epickie podjazdy, tudzież całkiem przyjemne tracenie wysokości.

Start: 6:30, Oliwa. Dojazd bocznymi asfaltami i dobrej jakości szutrami rzez Złotą Karczmę, Czaple, Skrzeszewo, Marszewo do Przywidza - a później pętelki: mapka i opis tras na przywidz.pl Jak czas i pogoda pozwolą, może mały popas przy ognisku nad Jez. Przywidzkim. Powrót taki sam albo może przez Łapino/Otomin

Razem z dojazdem/powrotem: ok 160km

Wybór wariantu nastąpi przed weekendem ;-) Ze wskazaniem na Przywidz - choć kto wie, jakąś słabość mam do szlaku lęborskiego...

Ze względu na spory dystans i jednak mocno wyczerpujący teren, nie spodziewam się dużego zainteresowania - ale jakby ktoś czuł się na siłach i miał ochotę potowarzyszyć - niech da znać :-) Tempo umiarkowane, fotostopy i przerwy konsumpcyjno - kontemplacyjne jak najbardziej przewidziane. Powrót wieczorem, raczej przed zachodem słońca - ale różnie może z tym być.

Długość trasy: 150 km
Planowany powrót: a kto to wie
Krzysiek[GRT]
**O mnie**
Jest z nami od
24 stycznia 2007
Dodano: 22 kwietnia 2008, 23:06
No i tu Wojtku się mylisz ;-/
Szlaki te już ktoś przejecał, a dokładnie mówiąc GRT ;)))
Na naszej stronie opisaliśmy zarówno odcinek z Lęborka do Trójmiasta jak i w drugą mańkę z Gdańska do Wejherowa. Są trzy niki jednak Trójmiasto połaczyliśmy w jedną. My również spotkaliśmy sie z tym niecodziennym faktem, że jeden ze szlaków oznaczony był tylko w jedna stronę. Ale co tam... i tak daliśmy radę.

Zajrzyj sobie:

Niebieski szlak, cz.1
http://rowery.trojmiasto.pl/news.phtml?id_news=23108
Niebieski szlak, cz.2
http://rowery.trojmiasto.pl/news.phtml?id_news=23275

"Dla podróży warto żyć"
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 22 kwietnia 2008, 23:47
No i tu się Fransie mylisz - bo wspomniane GRT pod wspomnianym linkiem nawet nie przejechało w całości szlaku lęborskiego, nie mówiąc już o przejechaniu "trójszlaku" Lębork - Gdańsk na raz. Tak więc zostaje jeszcze pole do popisu ;-)
Krzysiek[GRT]
**O mnie**
Jest z nami od
24 stycznia 2007
Dodano: 23 kwietnia 2008, 8:38
No fakt mozna i by połaczyć szlaki robiąc je z Gdańska do Gdyni, z Gdyni do okolic Wejherowa a później rzut na Lębork. Gdybyśmy się uparli, czemu nie, możnaby is spróbować własnych sił. Jednak póki co mam prawie zatarty napęd ;-/

Dlaczego napisałeś że nie przejechaliśmy całego "szlaku lęborskiego" skoro wg źródeł Nadleśnictwa Gdańskiego wiedzie on z Lęborka do Wejherowa? Dalej zaczyna się szlak również o oznaczeniach niebieskich który prowadzi do Gdyni, a następnie do Gdańska. Zatem jkak wspomniałeś są 3 jego odcinki.
My najpierw zrobiliśmy ten pierwszy, czyli z Lęborka do Wejherowa, przedłużajac go o odcinek do Gdyni, zatem jakby nie patrzeć: "lęborski zaliczony". Później udalismy się łąćząc dwa odcinki w jeden przez Trójmiejski Park Krajobrazowy (ten z Gdańska do Gdyni oraz z Gdyni pod Wejherowo).
Zatem proszę mi tu takich rzeczy na zarzucać ;)))
"Dla podróży warto żyć"
Mxer
**O mnie**
Jest z nami od
11 grudnia 2006

GG# 36079
Dodano: 23 kwietnia 2008, 9:18
ja poprosze traka tego przejazdu z Gdanska do Leborka
bike, true way of life
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 23 kwietnia 2008, 10:05
trak masz na mapach Eko-Kapio ;-p

GPX-y (chyba tak ten format się zwie?) odcinka lęborskiego, razem ze wszystkimi odnogami i POI, są do ściągnięcia na interaktywnej mapie Lasów, może i ocinek trójmiejski i wejherowski tam są? Poszperaj na www.gdansk.lasy.gov.pl
Agniecha
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 3190852
Dodano: 23 kwietnia 2008, 10:39
Brzmi ciekawie, może w końcu ruszę swoje zwłoki:) Choć ta godzina...:( heh
Jinkaku no kanseini tsutomeru koto
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 23 kwietnia 2008, 11:20
Aga, coby człowiek nie musiał tak wcześnie wstawać, zawsze można wyjechać wcześniej... (jak się nie położy spać, to i zrywać się z łóżka nie trzeba ;-)
Mxer
**O mnie**
Jest z nami od
11 grudnia 2006

GG# 36079
Dodano: 23 kwietnia 2008, 11:29
track "z zycia" wziety jest o wile cenniejszy merytorycznie od poskladanego gotowca z kilku sladow.

:)

jak cos, to moge uzyczyc sprzet gdyby zaszla takowa potrzeba.
bike, true way of life
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 23 kwietnia 2008, 11:40
biorąc pod uwagę dość niechlujne oznakowanie szlaku trójmiejskiego (i jednostronne wejherowskiego), track ze szlaku wzięty z życia może nie do końca odpowiadać właściwemu przebiegowi ;-)
Mxer
**O mnie**
Jest z nami od
11 grudnia 2006

GG# 36079
Dodano: 23 kwietnia 2008, 13:09
ale bedzie wyznaczeniem pewnej przejezdnej trasy pomiedzy Gdańskiem a Lęborkiem, czyż nie ?

bike, true way of life
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 23 kwietnia 2008, 13:27
haha, jeśli chodzi o odcinek Demptowo - Zbychowo, to to byłaby chyba najgorsza z możliwych tras na tym odcinku ;-) Gdyby nie szlak, ciężko byłoby wysyłać kogokolwiek na te piaskownice i kocie łby ;-)

A na odcinku J. Krypko - Lębork GPS jest zbędny, szlak jest bardzo dobrze oznaczony (poza usuniętym oznakowaniem pod Milwinem - od roku tego nie domalowali)

Tak w ogóle to nie rozumiem, co za radość można czerpać jeżdżąc tak po sznurku, wg wyświetlacza ;-)
Mxer
**O mnie**
Jest z nami od
11 grudnia 2006

GG# 36079
Dodano: 23 kwietnia 2008, 13:38
Kiedys Ci to wytlumacze :)
bike, true way of life
Krzysiek[GRT]
**O mnie**
Jest z nami od
24 stycznia 2007
Dodano: 24 kwietnia 2008, 9:04
GPS, miałby zapisać trasę którą przemierzyłeś...
Trasa później posłużyłaby innym którzy ten szlak chcieliby przejechać mając właśnie takie urządzonko, które w momentach niepewności podpowiadałoby czy dobrze jadą czy nie. Teraz już łapiesz?

No chyba, że boisz sie zabrać takiego kontrolera w obawie przed nie przejechaniem trasy ;)))
"Dla podróży warto żyć"
Mxer
**O mnie**
Jest z nami od
11 grudnia 2006

GG# 36079
Dodano: 24 kwietnia 2008, 9:32
no nie do końca, ale po czesci.
bike, true way of life
Wojtek
Jest z nami od
29 grudnia 2006

GG# 6952995
Dodano: 24 kwietnia 2008, 11:16
Szlaki nadleśnictw są świetnie "strakowane" i zamieszczone na stronie Lasów - zarówno w plikach do ściągnięcia, jak i na mapie interaktywnej (polecam! dla papierotopomapowców, jak ja, średnio przydatna, ale dla dżipiesowców - rewelacja!) Są też oznaczone szlaki piesze leśnictwa Strzebielino (te wokół Jeleniej Góry). Nie ma co wyważać drzwi otwartych.

Natomiast z chęcią zarejestrowałbym na giepsie szlaki przywidzkie. No chyba że Paff już to dawno temu zrobił :-) Tak więc jakby jakiś posiadacz gpsa chciałby się zabrać... inaczej zewidencjonowany zostanie tylko dystans/przewyższenia + fotodokumentacja ;-)
WOJT
**O mnie**
Jest z nami od
12 października 2007
Dodano: 24 kwietnia 2008, 22:09
Zapraszam wszystkich w okolice Starogardu ,są tu doskonałe warunki do jazdy po lesie i też po wytyczane są trasy rowerowe, jest kilka szlaków , które lączą się wz inymi , są też tutaj piękne jeziora ,gdzie urzadzić można sobie piknik
mój blog www.wojttwardy.blog.onet.pl
Kasia
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 7739676
Dodano: 24 kwietnia 2008, 22:45
Jakim cudem chcesz jeździć po lesie, jesli lubisz asfalt? ;>
(i wiesz, nie tłumacz mi, jak wygladają tereny Kociewia, bo akurat jestem z Tczewa i trasy okoliczne mam dość dobrze obcykane ;>)

To jak Wojtek? Gdzie, oprócz Szpęgawska (droga do grobów), dojazdu do Klonówki, czy krótkiego odcinka drogi na Sobowidz masz asfalt lesny z prawdzwiego zdarzenia?;> Wiesz, przecież tie zliczymy do nich drogi Swarozyn-Wędkowy, bo tam ruch, jak na autostradzie ;>
paff
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 1879637
Dodano: 25 kwietnia 2008, 21:38
Nie ma track-ów tych przywidzkich szlaków ale mogę zrobić, jak znajdę chwile wolnego czasu.
The Power of Dreams
WOJT
**O mnie**
Jest z nami od
12 października 2007
Dodano: 26 kwietnia 2008, 16:33
Z tego o wynika że jesteś złośliwa i wrenda , za każdym razem jak coś piszę na tym forum masz zawsze do mnie jakieś aluzje nie lubie tego a co do tematu w lesie tylko trenuje przed kolejnymi wyprawami a treningi robie po polnych drogach na rowerze górskim , który posiadam od 23 kwietnia a asfalt Swarożyn -Godziszewo wcale nie jest ruchliwy , owszem niekorzy posiadacze blachosmrodów skracają sobie dro gę do Gdańska właśnie przez Godziszewo , jutro wuryszam na Powiśle częśc 1
mój blog www.wojttwardy.blog.onet.pl
Janusz
**O mnie**
Jest z nami od
27 grudnia 2006
Dodano: 26 kwietnia 2008, 16:39
WOJT, lepiej poproś Admina o usunięcie postu dodanego: 26 kwietnia 2008, 16:33 zanim ktoś przeczyta.
mit
Jest z nami od
19 lutego 2007
Dodano: 26 kwietnia 2008, 18:38
Niestety nie zdąży. Pośpiech chyba nie jest najlepszym doradcą przy formułowaniu takich opinii. Powiem jako obserwator - ja tam cenię Kasię i jej zdanie oraz dyplomatyczny ton jej wypowiedzi w bardzo wielu przypadkach :-)
Kasia
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 7739676
Dodano: 26 kwietnia 2008, 20:51
A widzisz Wojtek, wreszcie udało Ci się trafić. W uzasadnionych przypadkach bywam złośliwa ;) Ale nie wredna - nie mam takiej potrzeby ducha ;) Dzięki dla Janusza i mita za wsparcie.

Tak mnie tu chwalicie, że aż się wstydzę tego, że nie mogę sie powstrzymać przed dokuczaniem WOJTowi. Obiecuję, ze sie poprawię ;)

Na piechotę

Najbliższe wycieczki

Najbliższe zawody

Ostatnie komentarze

Statystyki

W tej chwili online

• + Gość (27)