na rowerze


Ostatnie komentarze

Forum » Wycieczki » [automat] Pomorskie jest piękne Kraina w kratęPhantom
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 9581204
Dodano: 8 czerwca 2020, 21:28
Pomorskie jest piękne Kraina w kratę

Miejsce spotkania: Słupsk

Godzina spotkania: 09:30

„Pomorskie jest piękne” to cykl bezpłatnych krajoznawczych, rowerowych wycieczek autorstwa Marka Zięby, których celem jest przybliżenie piękna i zróżnicowania województwa pomorskiego. Trasy oparte są o proste zasady. Ich długość oscyluje w okolicach pięćdziesięciu kilometrów. Poprowadzone są w miarę jak najlepszymi drogami z punktu widzenia rowerzysty. Przy okazji prowadzą przez najciekawsze atrakcje w rejonie.

W czwartek 11 czerwca zapraszam wszystkich na pięćdziesięcio kilometrową wycieczkę na północną część Równiny Słupskiej, do Krainy w Kratę. Charakterystyczna wiejska szachulcowa zabudowa na tyle zachwyca, że postanowiono ją chronić w formie zespołu przyrodniczo krajobrazowego. Kolejnym interesującym miejscem na naszej trasie jest Dolina Charlotty oraz Dolina Słupi. Na koniec nie omieszkamy obejrzeć uroczego Słupska.

Na przejechanie trasy mamy ponad osiem godzin, jednak należy wziąć pod uwagę zwiedzanie #MuzeumKulturyLudowejPomorza w Swołowie oraz #DolinaCharlotty. Możliwe, że na koniec, w miarę dysponowanego czasu zwiedzimy również zamek w Słupsku. Wstęp w te miejsca jest płatny. Warto również wziąć ze sobą zapięcie do roweru.


Harmonogram:

Na trasę wycieczki wyruszamy spod dworca PKP w Słupsku o godzinie 9:30.

Wyjazd skorelowany jest z pociągiem REGIO R 58205 opuszczającym Gdynię Główną o godzinie 7:54. W Słupsku jest o godzinie 9:27.

Wycieczkę kończymy przed godziną 17:55. Tak aby zdążyć na pociąg powrotny do Gdańska o godzinie 17:55. Wówczas w Gdańsku jesteśmy o godzinie 20:06.

Jeśli chcesz wziąć udział w wycieczce zgłoś się za pomocą SMSa (preferowany) do organizatora pod numer 514 976 342 podając w nim swoje imię nazwisko, które trasy chcesz przejechać, oraz sposób dojazdu. Jeśli masz możliwość wzięcia innych osób z rowerami do samochodu, było by miło również podać informację o tym. Organizator dysponuje kilkoma miejscami w samochodzie. W przypadku skorzystania z dowozu samochodem obowiązuje zrzutka na paliwo.


Uczestnicy biorąc udział w wycieczce, automatycznie przez to, wyrażają zgodę na publikację zdjęć oraz innych materiałów na których utrwalono ich wizerunek.

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać sprawny rower wraz w wyposażeniem (oświetlenie), oraz niezbędne części zapasowe do niego w formie dętek, kluczy i zapasowych klocków hamulcowych.

Każdy uczestnik odpowiada indywidualnie za zdarzenia losowe jakie mogą zaistnieć w trakcie wycieczki.

Długość trasy: 50 km
Planowany powrót: Słupsk
Polski Koczownik.........

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3399
Tematy/posty: 5254 / 33297
Relacje/zdjęcia: 3175 / 199653

Godzina: 14:36:59

W tej chwili online

  • + Gość (27)