na rowerze

Najbliższe wycieczki
Ostatnie komentarze

Forum » Wycieczki » [automat] Pomorskie jest piękne Nad WdąPhantom
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 9581204
Dodano: 3 czerwca 2020, 21:04
Pomorskie jest piękne Nad Wdą

Miejsce spotkania: Czarna Woda

Godzina spotkania: 15:00

„Pomorskie jest piękne” to cykl bezpłatnych krajoznawczych, rowerowych wycieczek mojego autorstwa, których celem jest przybliżenie piękna i zróżnicowania województwa pomorskiego. Trasy oparte są o proste zasady. Ich długość oscyluje w okolicach pięćdziesięciu kilometrów. Poprowadzone są w miarę jak najlepszymi drogami z punktu widzenia rowerzysty. Przy okazji prowadzą przez najciekawsze atrakcje w rejonie.

W niedzielę 7 czerwca zapraszam wszystkich na wycieczkę w Bory Tucholskie. Udamy się w ich centralną część nad Wdę i odprowadzający jej wody Kanał Wdy. W trakcie wycieczki zwiedzimy rezerwat archeologiczny Kamienne Kręgi, oraz obejrzymy mało znany akwedukt którym przepuszczono wodę Wdy. Wszystko to okraszone bezkresnymi borskimi lasami które zostały poprzecinane różnymi uroczymi kanałami i innymi ciekami.

Znaczna część trasy została poprowadzona drogami gruntowym dość dobrej jakości. jednak jak to w borach miejscami nie unikniemy miejsc piaszczystych. Praktycznie na całej trasie nie ma sklepów dlatego należy zaopatrzyć się w prowiant oraz picie.


Harmonogram:Zbiórka w Czarnej Wodzie na stacji PKP o godzinie 15:00

Godzina wyjazdu skorelowana jest z przyjazdem pociągu relacji Gdynia Główna - Tczew; Tczew - Chojnice

Pociąg Regio gdynię Główną opuszcza o godzinie 12:48. W Tczewie jest o godzinie 13;32 po czym należy się przesiąść do drugiego pociągu który Tczew opuszcza o godzinie 13:50. W Czarnej Wodzie jest o 14:45.

Pociąg powrotny mamy o godzinie 20:47. Wówczas po godzinie 22 jesteśmy w Trójmieście.

Jeśli chcesz wziąć udział w wycieczce zgłoś się za pomocą SMSa (preferowany) do organizatora pod numer 514 976 342 podając w nim swoje imię nazwisko, które trasy chcesz przejechać, oraz sposób dojazdu. Jeśli masz możliwość wzięcia innych osób z rowerami do samochodu, było by miło również podać informację o tym. Organizator dysponuje kilkoma miejscami w samochodzie. W przypadku skorzystania z dowozu samochodem obowiązuje zrzutka na paliwo.

Uczestnicy biorąc udział w wycieczce, automatycznie przez to, wyrażają zgodę na publikację zdjęć oraz innych materiałów na których utrwalono ich wizerunek.

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać sprawny rower wraz w wyposażeniem (oświetlenie), niezbędne części zapasowe oraz dętki.

Każdy uczestnik odpowiada indywidualnie za zdarzenia losowe jakie mogą zaistnieć w trakcie wycieczki.

Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Niepełnoletni tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna.

Długość trasy: 50 km
Planowany powrót: Czarna Woda
Polski Koczownik.........

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3402
Tematy/posty: 5257 / 33302
Relacje/zdjęcia: 3175 / 199653

Godzina: 13:09:01

W tej chwili online

  • + Gość (13)