na rowerze


Ostatnie komentarze

Forum » Wycieczki » [automat] Pomorskie jest piękne Okolice PelplinaPhantom
**O mnie**
Jest z nami od
12 grudnia 2006

GG# 9581204
Dodano: 21 maja 2020, 12:34
Pomorskie jest piękne Okolice Pelplina

Miejsce spotkania: Pelplin

Godzina spotkania: 09:00

„Pomorskie jest piękne” to cykl bezpłatnych krajoznawczych, rowerowych wycieczek autorstwa Marka Zięby, których celem jest przybliżenie piękna i zróżnicowania województwa pomorskiego. Trasy oparte są o proste zasady. Ich długość oscyluje w okolicach pięćdziesięciu kilometrów, które poprowadzone są w miarę jak najlepszymi drogami z punktu widzenia rowerzysty. Przy okazji prowadzą przez najciekawsze atrakcje w rejonie.

W niedzielę 24 maja zapraszam wszystkich na wycieczkę, a w zasadzie dwie wycieczki rowerowe których miejscem wyjazdu będzie Pelplin. Pierwsza trasa poprowadzi nas w kierunku Doliny Walichnowskiej i nadwiślańskiego Gniewu, w którym króluje zamek krzyżacki. Po drodze miniemy malownicze wioski, w których przycupnęły gotyckie kościoły.

Druga, również pięćdziesięciokilometrowa wycieczka poprowadzi nas do Starogardu Gdańskiego. Obok niego odnajdziemy grodzisko Owidz, malowniczo rozłożone nad zakolem rzeki Wierzycy. Po drodze wjedziemy również na Groń Jana Pawła II z którego rozlega się niesamowity widok na Pelplin.


Harmonogram:Start na pierwszą trasę Pelplin – Starogard Gdański – Pelplin 50 km odbędzie się spod dworca PKP Pelplin o godzinie 9:00

Godzina wyjazdu skorelowana jest z przyjazdem pociągu relacji Gdynia – Bydgoszcz. Gdynię opuszcza o godzinie 7:23, natomiast do Pelplina dociera o godzinie 8:49

Pierwszą pętlę kończymy o godzinie 13:00 w miejscu startu.Start na drugą trasę Pelplin – Gniew – Pelplin 54 km odbędzie się spod dworca PKP Pelplin o godzinie 13:30

Godzina wyjazdu skorelowana jest z przyjazdem pociągu relacji Gdynia – Bydgoszcz. Gdynię opuszcza o godzinie 12:00, natomiast do Pelplina dociera o godzinie 13:28


Pociągi powrotne z Pelplina w kierunku Trójmiasta są odpowiednio o godzinie 13:09 i 20:04


Jeśli chcesz wziąć udział w wycieczce zgłoś się za pomocą SMSa (preferowany) do organizatora pod numer 514 976 342 podając w nim swoje imię nazwisko, które trasy chcesz przejechać, oraz sposób dojazdu. Jeśli masz możliwość wzięcia innych osób z rowerami do samochodu, było by miło również podać informację o tym. Organizator dysponuje kilkoma miejscami w samochodzie. W przypadku skorzystania z dowozu samochodem obowiązuje zrzutka na paliwo.

Uczestnicy biorąc udział w wycieczce, automatycznie przez to, wyrażają zgodę na publikację zdjęć oraz innych materiałów na których utrwalono ich wizerunek.

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać sprawny rower wraz w wyposażeniem (oświetlenie), oraz niezbędne części zapasowe do niego w formie dętek, kluczy i zapasowych klocków hamulcowych.

Każdy uczestnik odpowiada indywidualnie za zdarzenia losowe jakie mogą zaistnieć w trakcie wycieczki.

Długość trasy: 50 km
Planowany powrót: Pelplin
Polski Koczownik.........


Redakcja RwM zaprasza do relacji z wycieczki

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

Użytkownicy: 1097
Wycieczki: 3404
Tematy/posty: 5260 / 33306
Relacje/zdjęcia: 3178 / 199710

Godzina: 11:22:28

W tej chwili online

  • + Gość (14)