na rowerze

Najbliższe wycieczki
Ostatnie komentarze

Artykuły » North Face Bullhead

Ostatnimi czasu stałem się posiadaczem plecaka słynnej górno półkowej firmy

North Face


model Bullhead

Jest to malutki plecaczek którego głównym celem jest transportowanie bukłaka na wodę. Stąd plecak rozmiarami jest do niego przystosowany i raczej w tym modelu, nie jest przewidywane dodatkowe przewożenie czegoś dodatkowego. Aczkolwiek.....


Plecak wykonano z wykorzystaniem materiału 210HT ripstop CorduraR nylon czyli topowego materiału stosowanego w lepszych, lekkich plecakach. Znaleść go możemy we wszystkich zewnętrznych elementach plecaka. Ponoć jest bardzo odporny na rozerwanie. Jako, ze jest to plecak stanowczo przystosowany na rower (ja wykorzystuję go również na wycieczki piesze), szczególna uwagę należy poświęcić oddychalności sytemu nośnemu plecaka.

North Face zastosował w nim swój bardzo dobry system E-VAP SUSPENSION, otrzymano w nim bardzo wysoką oddychalność dzięki zastosowaniu siateczki, za którą kryje się jakby korkowy/gumowy panel z otworami. Bardzo to przypomina membranę i faktycznie sprawdza się w działaniu. Siateczka, najbliższa plecom bez żadnych dodatkowych przejść przechodzi w szelki nośne na ramiona.


Plecak dzięki swej minimalistycznej konstrukcji osiągnął następujące wagi:

Plecak zewnętrzny:
Bukłak
razem:

Plecak posiada dwie główne komory., zapinane na pionowy zamek YKK przykrywany patką. Jedna najbliższa plecom mieści bukłak. Przy czym wyjście rurki z plecaka może być wyprowadzone na prawą jak i lewą szelkę, bezpośrednio z komory. Druga komora zapinana na równoległy pionowy zamek z lewej strony przeznaczona jest na coś co zamierzamy transportować. Zmieści się tam koszulka, lub też jakaś minimalistyczna kurteczka rowerowa. Na pewno włożymy do niej batony, czy też kanapki.Takim przyjemnym dodatkiem jest umieszczenie w niej małego haczyka, aby móc przymocować jakiś cenny ekwipunek. np. klucze, czy tez portfel.

Plecak nie posiada pasa biodrowego, ani też żadnej taśmy, która by go miała stabilizować od dołu. Jednak przy jego wymiarach i zwężającej się ku dole konstrukcji byłby on zupełnie zbędny. Posiada, za to całkiem odpinany i regulowany pas piersiowy łączony na klamerkę. Dodatkowo poza solidną klamerką. jego konstrukcja, poprzez wstawienie dodatkowej gumki, umożliwia swobodne oddychanie. Ciekawostką na pewno będzie. standardowe dla North Face dodanie do klamerki zintegrowanego gwizdka alarmowego, w pobliżu którego umieszczono, również magnetyczne mocowanie ustnika bukłaka. Na szelkach znajdują się również lekkie troki które pozwolą nam przymocować lżejszy, potrzebny pod ręką sprzęt. np. GPS, czy też telefon komórkowy.

Jako, że plecak głównie przeznaczony jest do transportowania bukłaka z piciem, temu niezmiernie ważnemu elementowi należy poświęcić najwięcej uwagi.

O ile się dobrze jestem zorientowany bukłak dla North Face został przygotowany przez firmę Nalgene, specjalizującą się w produkcji bidonów, czy też pojemników na żywność. W każdym razie na bukłaku widnieje logo North Face.

Zawsze sceptycznie podchodziłem do transportowania mojego ulubionego napoju Coca Cola w bukłaku z prostego powodu. Ten naszpikowany tablicą Mendelejewa napój po prostu je rozpuszczał, przy czym zdecydowanie zmieniał mu się smak na bardziej gumiasty. Muszę przyznać, że w przypadku tego bukłaka na razie nie stwierdziłem tego problemu. Czyli faktem jest reklama producenta, specjalnie dobrany polimer TPE nie zmienia smaku przenoszonych płynów. Dodatkowym elementem występującym przy używaniu Coca Coli jako napoju jest to, że jest to napój gazowany. Mimo początkowego odgazowywania przy wlewaniu, ymagana przeze mnie jest duża wytrzymałość konstrukcji. Ta na razie ją spełnia.

Bukłak posiada duży otwór do wlewania napoju, który umożliwia również wrzucenie kilku kostek lodu, co umożliwia przewożenie picia w stanie schłodzonym przez dłuższy okres. Producent twierdzi że można do niego wlać 1,5 litra picia. Jako, że zazwyczaj kupuję 2 litrową butelkę coli, mieszczę ją prawie całą. Pozostaje mi do wypicia kilka łyków tego sympatycznego dla mnie napoju.

Ustnik bidonu wykonano wedle sytemu „Bite Me” zamykany jest szczelnie poprzez wewnętrzny zawór. Odbywa się to poprzez przekręcenie go o 90 stopni w którąkolwiek stronę. Przyznam, że spotkałem się z takim rozwiązaniem po raz pierwszym, ale jest ono bardzo skuteczne. Przy stanie zamkniętym, nie da się przez nie przedmuchać powietrza. Sama "cipka" ustnika jest dość przemyślnie rozwiązana. Zamyka się ona na takim dzyndzlu który nawet gdy ustnik nie zostanie zamknięty, uniemożliwia swobodne wydostanie się napoju.

Bidon posiada złącze magnetyczne, które umocowane jest przy zaworze ustnika. Umożliwia ono bezproblemowe przymocowanie ustnika do pasa piersiowego. Moc magnesu jest na tyle duża, że nigdy nie zdarzyło mi się, aby ustnik odczepił się od paska, i bez kłopotu oba magnesy zwierają się gdy chcę przyczepić ustnik do paska piersiowego. Na pewno jest to lepsze rozwiązania niż wszelkie mocowanie ustników na klamerki ,czy też wsuwane chwyty.

Bidon stabilizowany i zarazem mocowany jest w plecaku, za pomocą specjalnego haczyka, który całość chwyta od góry. U dołu plecaka znajduje się specjalny otwór wylotowy, umożliwiający opuszczenie transportowanego płynu w przypadku awarii, czy też pęknięcia bukłaka. Ochroni to nasz sprzęt przewożony w sąsiedniej komorze.

Muszę przyznać, że plecak jest bardzo precyzyjnie opracowany i uszyty. Znalazłem, aż jedną odstającą nitkę. Co jak na tę firmę jest, o jedną za dużo

Główną wadą jaką uważam w tym modelu jest brak zewnętrznych gumowych troków, które umożliwiały by wiezienie kurki na plecaku, czy tez kasku. North Face zastosował je, już w trochę większym nominalnie 4 litrowym plecaku Thresher.


Mi ten plecak udało się zakupić za 94 zł, przy czym zazwyczaj spotykana cena oscyluje koło 189 zł. Należy również wziąść pod uwagę, że sam bukłak kosztuje zazwyczaj 79 zł. Ten w plecaku dostałem jako komplet.

Osobiście plecak bardzo polecam.Dodane 2008.07.10 przez Phantom

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

W tej chwili online

  • + Gość (16)