na rowerze

Najbliższe wycieczki
Ostatnie komentarze

Artykuły » Utrudnij kradzież roweru

Chyba każdy z nas znalazł się w podobnej sytuacji. Wybieramy się gdzieś na rowerze. W pewnym momencie musimy gdzieś wejść: do sklepu, urzędu, szpitala. Tym samym zostawimy na chwilę rower sam, bez dozoru. Okazuje się, że zapomnieliśmy ze sobą zabrać ciężkiego zapięcia. Co robić? Zdrowy rozsądek podpowiada, nie wchodzić, nie zostawiać roweru. Czasami jednak nie ma wyjścia, rower zostawić trzeba. Poniżej przedstawiam listę kilku prostych zabiegów, które zasadniczo utrudnią potencjalnemu złodziejowi, którego 'czyni okazja', kradzież naszego pojazdu:

* Zrzuć łańcuch. Chwyć w dwa palce łańcuch nad przerzutką i zdejmij go, umieszczając bezpośrednio na osi tylnego koła (za najmniejszą zębatką).
* Rozepnij oba hamulce, tak przedni, jak i tylny. W hamulcach typu v-brake wystarczy ścisnąć ręką obie części hamulca i wyciągnąć fajki z linką z mechanizmu blokującego linkę.
* Zabierz ze sobą drobne akcesoria, które dają się łatwo odczepić: licznik, lampki.


Pamiętajmy, że są to jedynie środki, które być może ochronią nas przed spontaniczną kradzieżą. W przypadku zaplanowanej, zorganizowanej kradzieży, nie mamy szans.

Post scriptum
Artykuł pierwotnie ukazał się na mojej stronie. Dzięki uprzejmości twórców portalu RwM mogę się nim z Tobą podzielić. Jeżeli chcesz poznać inne poglądy autora, niekoniecznie związane z rowerami, zajrzyj na jego stronę:http://mslonik.pl.

Dodane 2008.05.28 przez mslonik

Mxer, 30 maja 2008, 11:24
mozna by jeszcze siodelko ze sztyca zabrac :)
Phantom, 30 maja 2008, 19:49
Albo w rurze pod siodłowej umieścić naostrzony pręt. Gdy opuszczany nasz wehikuł to po prostu luzujemy blokadę sztycy :D

Z drugiej strony bardzo pewni blokady musimy być :D
Janusz, 30 maja 2008, 21:22
taaaa . . . a potem za uszkodzenie złodziejskiego ciała odpowiadać :(
Sławek, 31 maja 2008, 12:18
Janusz, jakie uszkodzenie ciała ?? ot, to tylko przebite ... jajka ;D
Kris, 13 czerwca 2008, 23:04
nakłote, czyli wydmuszki kaszubskie:)
wshk, 15 grudnia 2008, 12:29
pieknie
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

W tej chwili online

  • + Gość (16)