na rowerze


Ostatnie komentarze

kalendarz »

« »
PnWtŚrCzPtSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
|28|293031

Przygodowa Majówka – Rowerem i kajakiem przez Puszczę Augustowską - (2018-05-03)

Miejsce spotkania: Puszcza Augustowska, o godzinie 09:00
Piotrek_LRpl
Jest z nami od
15 kwietnia 2016
Termin: 03.05.2018 – 06.05.2018
Ilość dni: 4
Poziom trudności: Rekreacyjny – Łatwy
Całkowity dystans: około 220 km

Natura obdarzyła Suwalszczyznę chyba wszystkimi swoimi urokami: malowniczymi jeziorami, wzniosłymi wzgórzami, pełnymi uroku lasami i łąkami. Ale i historia również zostawiła tutaj wiele swoich śladów i pamiątek. Lokalne legendy i ludowe podania o dawnych mieszkańcach z pewnością niejednokrotnie napotkamy na trasie naszych rowerowych wędrówek.

W czasie 4 dni pobytu na Suwalszczyźnie poruszać się będziemy głównie po bezdrożach i lokalnych drogach gruntowych oraz leśnych duktach. Drogi asfaltowe, które napotkamy na naszej trasie to przeważnie lokalne, mało ruchliwe nitki łączące niewielkie suwalskie miejscowości. Podczas rajdu skorzystamy również z niedawno wybudowanego długodystansowego szlaku rowerowego Greenvelo. Trasa rajdu przebiegać będzie częściowo oznakowanymi szlakami rowerowymi a częściowo korzystać będziemy z gościnności nieznakowanych duktów. Podane długości dziennych dystansów to wartości przybliżone i zależne w dużej mierze od możliwości Uczestników. Dopuszczamy możliwość modyfikacji dystansu lub przebiegu trasy w uzasadnionych przypadkach.

Zaplanowany spływ kajakowy dedykujemy również osobom, które rekreacyjnie pływają kajakiem. Wybrany odcinek pokazuje uroki otaczającej go Puszczy Augustowskiej od strony rzeki Czarna Hańcza.

Program imprezy
Rajd rozpoczyna się 3 maja ale uczestnicy rajdu spotykają się w przeddzień (czyli 2 maja 2018 – środa) w Bazie Rajdu w godzinach wieczornych.

Na ten dzień zaplanowaliśmy spotkanie organizacyjne i wstępny instruktarz przed rajdem.

Wszystko po to, żeby w kolejnym dniu już od rana tuż po śniadaniu wyruszyć na szlak i nie tracić czasu na zakwaterowanie, zapoznawanie, rozpakowywanie, itp.

Ze względu na różne pory przyjazdu do bazy tym dniu uczestnicy nie mają zapewnionej obiadokolacji. Każdy organizuje ją sobie w własnym zakresie.

Dzień 1, czwartek 3 maja 2018 r.
Dystans około 70 km
Tuż po śniadaniu, czyli około godz. 9:00 wyruszymy na szlak. Plan na ten dzień to pętla dokoła Jeziora Wigry. Wśród atrakcji poza malowniczymi trasami i leśnymi duktami dookoła tego wspaniałego zbiornika wodnego uczestnicy mogą liczyć na odwiedziny w pokamedulskim klasztorze w Wigrach, klimatycznym skansenie w okolicach miejscowości Krzywe, Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego oraz kilku innych równie ciekawych miejscach. Jedno co jest pewne… na nudę nie będzie można się skarżyć!

Do Bazy Rajdu zawitamy w godzinach późno popołudniowych.

Dzień 2, piątek 4 maja 2018 r.
Dystans około 70 km
Kolejny dzień rowerowej przygody to kolejne rowerowe wyzwanie. Tym razem wyruszymy na spotkanie Puszczy Augustowskiej. Przez zanurzone w jej gęstwienie leśne dukty dojedziemy nad Kanał Augustowski. W okolicach miejscowości Sucha Rzeczka przesiądziemy się na długodystansowy szlak Greenvelo, który poprowadzi nas najpierw wzdłuż brzegu Kanału Augustowskiego i przepięknych większych i mniejszych jezior i jeziorek wyglądających jak sznur korali nawleczonych na jego nić. Następnie Greenvelo poprowadzi nas wzdłuż urokliwych brzegów Czarnej Hańczy. Do Bazy Rajdu dojedziemy jak w dniu poprzednim przed wieczorem. Na miejscu organizator przygotuje biesiadę przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, sobota 5 maja 2018 r.
Spływ kajakowy – dystans około 10 – 12 km
Kolejny dzień naszej przygody to zabawa z kajakiem w roli głównej. Również po śniadaniu – około godz. 9:00 na wyruszymy do miejsca rozpoczęcia spływu kajakowego. Nurt Czarnej Hańczy poprowadzi nas przez odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Trasa przebiegająca przez teren puszczy uznawana jest za jedną z najciekawszych.

Do Bazy Rajdu powrócimy w godzinach popołudniowych.

Dzień 4, niedziela 6 maja 2018 r.
Dystans około 60 km
W planie ostatniego dnia rowerowej wycieczki jest na początku przejażdżka suwalskimi bezdrożami w kierunku Augustowa i wizyta w tym urokliwym miejscu. W tym dniu również napotkamy na swojej trasie szlak Greenvelo oraz wiele mniej cywilizowanych leśnych duktów Puszczy Augustowskiej. Będziemy kluczyć pomiędzy okolicznymi jeziorami i jeziorkami między innymi otrzemy się o brzegi Jeziora Sajno, Necko, Rospuda, Studzieniczne. Przebieg trasy z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających entuzjastów niczym niezmąconej przyrody naturalnej .

Rowerową przygodę z ziemią augustowską zakończymy w godzinach popołudniowych. Po powrocie pozostaje jeszcze krótkie podsumowanie rajdu i powrót do domu.

Więcej szczegółów dotyczących oferty na stronie organizatora:
http://lubimyrowery.pl/przygodowa-majowka-rowerem-i-...
Admin serwisu internetowego www.LubimyRowery.pl
Regulamin startowy wycieczek rowerowych:
- wszyscy biorą udział w wycieczce wyłącznie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie uczestniczą wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów,
- zalecamy posiadanie kasku i oświetlania
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą gotówkę na własny użytek w trakcie trwania wycieczki
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą narzędzia do własnego roweru jak również przynajmniej 1 zapasową dętkę/łatki ekspresowe.
- na trasie wycieczki uprasza się o nie spożywanie napojów alkoholowych
- uczestnik ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego.
Dyskusja na forum (0 postów) »

Kurhany w Lewinie - (2018-05-03)

Miejsce spotkania: Kartuzy, Kolegiata, o godzinie 09:00
waldemin
Jest z nami od
5 kwietnia 2014
Wyjazd do wyjątkowego miejsca na Pomorzu. Kurhany w Lewinie jest to pogańskie cmentarzysko z okresu wczesnego średniowiecza. Wyjazd z Kartuz o godz. 9.00, powrót 14.00, czas trwania około 5h. tempo turystyczne 16 km/h, dystans około 60 km, drogi w 80% szutrowe. Każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność, o kaskach chyba nie muszę przypominać 😃, warto zabrać ze sobą jakąś przekąskę.
Regulamin startowy wycieczek rowerowych:
- wszyscy biorą udział w wycieczce wyłącznie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie uczestniczą wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów,
- zalecamy posiadanie kasku i oświetlania
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą gotówkę na własny użytek w trakcie trwania wycieczki
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą narzędzia do własnego roweru jak również przynajmniej 1 zapasową dętkę/łatki ekspresowe.
- na trasie wycieczki uprasza się o nie spożywanie napojów alkoholowych
- uczestnik ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego.
Długość trasy: 60km
Powrót: do Kartuz
Dyskusja na forum (1 postów) »

Na piechotę


Ostatnie komentarze


Statystyki

W tej chwili online

  • + Gość (8)