na rowerze


Ostatnie komentarze

kalendarz »

« »
PnWtŚrCzPtSoNi
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Czy Mazury to tylko komary? - (2017-07-20)

Miejsce spotkania: Ruciane Nida - Karwica, o godzinie 17:00
Piotrek_LRpl
Jest z nami od
15 kwietnia 2016
Poziom trudności: Rekreacyjny - Łatwy

Dla jednych Mazury to chmary krwiożerczych komarów… dla innych to spęd i tłum rozwrzeszczanych turystów… Dla nas to region, który ma w sobie coś zdecydowanie więcej – ma swoją duszę, swój niepowtarzalny klimat… I to właśnie postaramy się pokazać Uczestnikom proponowanej mazurskiej przygody!
Postaramy się Wam pokazać Mazury dzikie, ciche, spokojne, przepełnione naturą i śladami historycznych pozostałości po dawnych czasach. Mazury w swoim uroku kryją jeszcze wiele tajemnic, które żeby odnaleźć trzeba zjechać z utartych szlaków. Taki mamy właśnie plan… zabrać Was tam gdzie nie ma zatłoczonych szlaków turystycznych, tam gdzie będziemy tylko my, przyroda i cisza…
Oczywiście, żeby Wam ukazać kontrast, żebyście mogli tym bardziej odczuć tę spokojną duszę Mazur zabierzemy Was też w miejsca popularne wśród turystów, ale takie które również mają to coś… Coś, co podkreśla ten specyficzny i jedyny w swoim rodzaju tajemniczy klimat.

Trasa rajdu w głównej mierze przebiegać poza oznakowanymi szlakami rowerowymi a częściowo korzystać będziemy z gościnności lokalnych tras turystycznych. Podane długości dziennych dystansów to wartości przybliżone i zależne w dużej mierze od możliwości Uczestników. Dopuszczamy możliwość modyfikacji dystansu lub przebiegu trasy w uzasadnionych przypadkach.

Program imprezy

Uczestnicy rajdu spotykają się w przeddzień (czyli 20 lipiec 2017 – czwartek) w Bazie Rajdu w godzinach wieczornych.
Na ten dzień zaplanowaliśmy spotkanie integracyjne i wstępny instruktarz przed rajdem.
Wszystko po to, żeby w kolejnym dniu już od rana tuż po śniadaniu wyruszyć na szlak i nie tracić czasu na zakwaterowanie, zapoznawanie, rozpakowywanie, itp.
Ze względu na różne pory przyjazdu do bazy tym dniu uczestnicy nie mają zapewnionej obiadokolacji. Każdy organizuje ją sobie w własnym zakresie.

Dzień 1, piątek 21 lipiec 2017 r.
Dystans około 80 km
Pierwszy dzień rajdu to trasa w kierunku największego mazurskiego jeziora – naszym celem będzie Jezioro Śniardwy. Po drodze odwiedzimy takie miejsca jak węzeł obronny Ruciane Guzinka, śluza pomiędzy Jeziorami Bełdany i Guzianka, okoliczne pozostałości fortyfikacyjne i dawne bunkry będące już tylko świadkami historii. Z historią tej okolicy zetkniemy się tego dnia jeszcze kilkakrotnie, między innymi również w Wejsunach gdzie można zobaczyć efektowny kościół ewangelicki i zabytkowe organy z początku XX wieku. Dalszy odcinek to trasa wzdłuż linii brzegowej Jeziora Śniardwy. Czy damy radę zobaczyć jego przeciwległy brzeg? Za Śniardwami kolejnym etapem będzie Pisz. Tam postaramy się odnaleźć pozostałości dawnego zamku krzyżackiego i przybliżymy sobie historię linii fortyfikacyjnej z lat 1939–1944 – Piska Pozycja Ryglowa. Dalej wzdłuż linii brzegowej Jeziora Nidzkiego przed wieczorem dojedziemy do leśniczówki w Karwicy. Na zakończenie dnia zaplanowaliśmy dla Uczestników biesiadę przy ognisku i grillu. Zabawę zakończymy w godzinach późnonocnych… będzie się działo!

Dzień 2, sobota 22 lipiec 2017 r.
Dystans około 65 km
Kolejny dzień to delikatna odmiana. Po pierwszym dniu, którego głównym tematem była historia czas na zmianę… w drugim dniu przewodziła będzie przyroda. Poza urokliwymi trasami wiodącymi pomiędzy mazurskimi jeziorami, rzekami i kanałami odwiedzimy stację badawczą PAN w Popielnie. Można tam zobaczyć z bliska hodowlę konika polskiego, daniele i żubronie… Leśnymi bezdrożami okrążymy Jezioro Bełdany i ponownie zawitamy w Rucianym. Z trasy rajdu wracamy w godzinach popołudniowych na obiadokolację. A wieczorem po obiadokolacji… na pewno wymyślimy coś ciekawego.

Dzień 3, niedziela 23 lipiec 2017 r.
Dystans około 60 km
Trzeciego dnia rajdu będziemy przeplatać przyrodę z historią. Zaczniemy od wizyty w Spychowie… Czy znają tam Juranda? Sprawdzimy… Dalsza droga to kierunek Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – to ostoja zwierząt zlokalizowana w obszarze Puszczy Piskiej. Można tam zobaczyć w warunkach zbliżonych do naturalnych zagrożone gatunki zwierząt – ryś, wilk, głuszec, puchacz czy cietrzew. Ostatni dzień rajdu, tak jak i poprzednie to również trasy wiodące pośród głuszy mazurskich lasów. Wielokrotnie będziemy mieli okazję napotykać większe i mniejsze jeziora, jeziorka i oczka wodne.
Rajd zakończymy w godzinach popołudniowych. Po powrocie do leśniczówki wszyscy uczestnicy opuszczają bazę rajdu.

Więcej szczegółów na stronie imprezy:
http://lubimyrowery.pl/r4fun/rajdy-i-wyprawy-rowerow...
Admin serwisu internetowego www.LubimyRowery.pl
Regulamin startowy wycieczek rowerowych:
- wszyscy biorą udział w wycieczce wyłącznie na własną odpowiedzialność, osoby niepełnoletnie uczestniczą wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów,
- zalecamy posiadanie kasku i oświetlania
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą gotówkę na własny użytek w trakcie trwania wycieczki
- każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą narzędzia do własnego roweru jak również przynajmniej 1 zapasową dętkę/łatki ekspresowe.
- na trasie wycieczki uprasza się o nie spożywanie napojów alkoholowych
- uczestnik ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego.
Długość trasy: 210km
Powrót: 23.07.2017 wieczorem
Dyskusja na forum (0 postów) »

Na piechotę

Najbliższe wycieczki
Ostatnie komentarze


Statystyki

W tej chwili online

  • + Gość (6)